| AngelaLily a întrebat:

Fetelor, am nevoie de masti homemade pentru puncte negre.Nu pot scapa de punctele negre.Am incercat dupa baie de aburi cu musetel sa mi le scot, cele de pe barbie au iesit toate dar in special cele de pe nas nu ies nici in ruptul capului.Heeelp! Nu ma trimiteti la comseticiana ci dati-mi retete de masti naturale pentru puncte negre. Cele mai multe si bune primesc funda!

Răspuns Câştigător
| ☼A♥n♥d♥r♥e♥e♥A☼ a răspuns:

Mama mea folosea avocado castravete si putin ulei de masline >>> Le amesteca cu blenderul apoi compozitia o aplica pe fata>>> Vara fiind cald isi hidrata fata cu iaurt ceea ce era bun si pentru punctele negre >>> Pe vremea bunicii mele se folosea scortisoara si ceai de musetel cum ai spus tu>>> Scortisoara se piseaza si se amesteca cu zeama de lamaie se aplica pe fata cu vata cosmetica >>> Iti mai trec cosurile si daca tai coaja unui castrevete si te stergi cu ea pe fata>>>SPER CA SFATURILE MELE SA ITI FIE DE FOLOS:*

2 răspunsuri:
| tputputpux3 a răspuns:

Masca pe baza de albus de ou si malai: albusul de ou se bate spuma si se amesteca cu 2 lingurite de malai. Dupa ce masca s-a uscat se freaca mai intai pielea cu o panza perfect curata dupa care se spala cu apa calduta.Mai sunt cateva variante:
O lingurita de miere, o jumatate de lingurita de argila si cateva picaturi de suc de lamaie se amesteca si se lasa pe fata timp de 10 minute. Obrazul se clateste apoi cu apa minerala.

| anietha19 a răspuns:

Scumpo. are nivea o noua gama de plasteuri pentru cosurile negre.
Deci du-te si cumpara de la orice magazin de cosmetic si crede-ma sunt cele mai bune si nu te doare. am si eu.ha.sper sa te ajute