| Njb8hx8hfwc a întrebat:

Buna, deci va rog eu frumos, stie cineva o metoda naturala ca sa pot sa scap de puncte negre? Am încercat absolut tot de pe net, măști cumpărate, naturale, ceai cu aburi nimic nu a mers. Am multe pe frunte pe nas pe barbie si peste tot pe față mai exact

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapunul, sunt singurele metode sa scapi de puncte negre!
Se mai pot curata cu apa calda, clabuc de sapun si malai, facandu-se o curatare mecanica, care scoate toata mizeria din pori, lasand fata perfect curata si frumoasa.

Punctele negre sunt puncte de impuritati si mizerie, amestecata cu transpiratia de pe fata care intra in porii pielii si-i infunda.
Daca cureti fata zilnic spaandu-te serios si corect ZILNIC, cand intri in casa de afara, cu apa calda si sapun, mizeria se duce si nu se mai formeaza aceste puncte negre, care ulterior se pot infecta si asa apar bubele pe fata (acneea).

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la dermatolog dermatologie
Apoi mergi al un salon de înfrumusețare spa cosmetică unde au angajat medic dermatolog!
Există mai multe saloane de cosmetica faciala mai ales unde fac injecții cu botox

Unii au chiar si chirurgi care se ocupă cu frumusețea angajați

Asa ca vei găsi daca chiar te apuci sa cauti in mod oficial clinica

| Njb8hx8hfwc explică (pentru RxTx):

Si cam cat costă?

| RxTx a răspuns (pentru Njb8hx8hfwc):

Nu stiu pentru mine e gratis că ei su nevoie de mine nu eu am nevoie de ei

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: evita sa pui mana pe fata cand esti transpirat, fiindca toata mizeria de pe mana o pui pe fata si asa se infunda porii.

| Njb8hx8hfwc explică (pentru Violleta2022):

Okk mulțumesc multtt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există și dispozitive care extrag punctele negre din piele.

https://www.sensilab.ro/......re-cleaner

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa dai bani pentru aceste dispozitive cand este atat de simplu si gratis, sa-ti cureti singur fata acasa?

Iti trebuie: apa calda si sapun iar in cazuri mai serioasede puncte negre: 2 lunguri de malai!