| AnemonaP a întrebat:

Fetelor,poate ma puteti ajuta..De cateva luni am puncte negre ingrozitoare pe nas si pe langa el.Se vad urat.Am incercat foarte multe lucruri.De la masti facute in casa pana la plasturi pentru puncte negre.Am incercat tot felul de masti,si bai de abur, dar nimic nu ma ajuta.Am incercat sa ii storc si cu mana dar nu functioneaza.Stiti alta metoda in afara sa ma duc la salon? Funda+vot

2 răspunsuri:
| Ely3434 a răspuns:

Incearca zineryt si skinoren ( eu le-am folosit si sunt foarte bune, nu mai am nici un cos pe fata, nici negre, nici normale ). Le gasesti la farmacie si le poti lua cu reteta. Sunt putin mai scumpe, dar te tin in jur de 2-3 luni si ca sa ai rezultate trebuie sa le aplici dimineata si seara; eu iti recomand zineryt dimineata si skinoren seara ( o sa te usture fata putin dar sa nu te speli cu apa doar daca te ustura rau si nu mai suporti). Si pe internet multi spun ca au scapat de cosuri cu ele, asa ca nu ai de ce sa nu incerci. Pup :*

| RebecCa11 a răspuns:

Pai eu folosesc ceai de musetel, adica il fac apoi stau cu fata in aburi cu un prosop pe cap ca sa imi vina aburii pe fata, punctele negre iasa singure, apoi ma ajut cu un pansament sa le indepartez de pe fata si ma dau cu putina crema. Sper sa te ajute!