| Annd a întrebat:

Fetelor, care folositi fond de ten de la Vichy?
Sunteti multumite? Am auzit ca este destul de bun.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Sunt de calitate. Mie mi se par bune.

| geooolina123 a răspuns:

Este foarte bun.am avut si mi-a placut mult insa este cam scump si am renuntat la el

| ManDown a răspuns:

Desi am fost foarte sceptica atunci cand l-am cumparat, acum, dupa cateva luni de folosire vreau sa-l recomand si altor fete care au ten cu probleme, sau fara.
Am auzit multa lume plangandu-se de produsele Vichy de ingrijire a pielii, gen creme de fata, spunand ca s-au trezit cu bube chiar dupa prima utilizare, dar eu de fondul de ten Norma Teint sunt foarte multumita, iar cand mi se va termina cred ca o sa-mi cumpar altul la fel.
Ce imi place mie la el este textura de crema care se intinde usor pe piele si faptul ca este economic, adica iti ajung cateva picaturi de fon de ten ca sa acoperi toata fata.
Se aplica, bineinteles, peste crema de zi, dupa ce tenul este curatat.
Pentru curatare inainte de aplicarea machiajului eu folosesc sapun dermato-cosmetic Ducray, cumparat de la farmacie, dar pentru demachiere am gama Asla Vital – lapte demachiant, lotiune tonica si crema hidratanta cu argila speciala.
Va spun ce folosesc pentru curatatea tenului pentru ca daca se intampla sa va iasa bubite pe fata e posibil sa nu fie de la fondul de ten, ci de la substantele cu care va curatati fata inainte si dupa machiaj.
Fondul acesta de ten este pentru piele cu probleme, incluzand acneea si grasimea excesiva. Tenul meu este "normal" dar acneic, adica daca ma spal cu sapun mi se usuca exagerat de tare fata si-mi ies cosuri, iar daca aplic crema nepotrivita mi se ingrasa exagerat de tare si iar imi apar cosuri.
Sapunul fara parfum de la Ducray este perfect pentru un astfel de ten. Deasemenea conteaza si crema pe care o aplicati pe fata curata. Trebuie sa fie ceva potrivit tenului cu probleme, pentru ca altfel veti avea neplaceri dupa aplicarea fondului de ten despre care va povestesc. Ca exemplu, atunci cand am folosit crema anti-acneica de la Herbagen si fondul acesta de ten m-am umplut de chestii pe fata. Am gresit dan vina pe fondul de ten.

In plus, acest fond de ten are factor de protectie solara 20 si se gaseste in tuburi mici si subtiri la 30 ml. Costa aproximativ 54 RON si se gaseste la farmaciile care vand produse din gama Vichy.

Mi-ar placea sa expire la 3 ani de la deschidere, dar pe ambalaj scrie ca termenul este de doar 12 luni, asa ca trebuie sa ma conformez, desi nu ma machiez des.

deci ti`l recomand :Xwinking