| Pitic a întrebat:

Fetelor ce culoare a-ti alege. crem sau negru pentru o rochie scurta, o voi purta cu niste pantofi rosii, ambele culori merg cu acesti pantofi.Nu stiu ce sa aleg.
rochia o comand de pe internet, nu stiu ce culoare mi.ar venii mai bine, negru sigur este sexy si nu se demodeaza dar am deja multe rochii negre, as fi vrut crem dar daca nu imi sta bine cu aceasta culoare nu prea am haine de culoare crem, fiind o culoare deschis si rochiita fiind mulata v, a scoate in evidenta cate un colacel o burtica, negru mai ascunde dar mi s-a urat de aceasta culoare ...eu am o piele mai deschisa la culoare, daca imi va sta urat voi pare ao branza. of e freu sa fii fata

Răspuns Câştigător
| Stirbei_Laura_1999 a răspuns:

Depinde din ce material e facuta rochia, eu as opta mai mult pentru negru. 1. te arata mai splaba 2.se potrivesc cu pantofi, trebuie sa porti niste accesori de aceas culoare cu
pantofi :* big grin

12 răspunsuri:
| Pitic explică:

Ce rapide ati fost fetelor multumesc

| razvanel112 a răspuns:

Nu e frumoasa neagra. eu zic un albastru mai inchis asa. am cautat pe net si am gasit ceva frumos. poate iti place. http://www.revis.ro/cumpara/rochie-cu-fusta-clos-made-in-romania-7735333

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negrul se potrivește cu roșu, dar, dacă te-ai săturat de "întunecime" alege și tu o rochie de altă culoare care să se asorteze cu pantofii.

| Laura927 a răspuns:

Eu zic crem( eu am majoritatea rochiilor crem, imi sta bine cu acea culoare).
Folosesc cateodata un corset pentru colacelul mic pe care il amsad.
Daca tu crezi ca nu iti sta bine mai bine nu o iei si optezi pentru negru.
Stii culoarea mov inchis este ft in topwinking

| BlueViP a răspuns:

Eu te-as sfatui sa o iei neagra. Crem nu te-ar avantaja, dar de ce nu o iei rosie?

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Pai alege negru, nu conteaza cate rochii ai tu de culoarea asta. Nu cred ca vrei sa iti iei crem daca nu te simti bine cu acea culoare si sa te temi ca poate sa se observe un colacel, o sa stai cu grija. Ia pe negru si distreaza-te la maxim happy

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Incearca alta culoare. Toata lumea poarta negru si tu ai zis ca mai ai rochite negre. Incearca alt ceva. Nu poti sa stii pana nu incerci. Crem, rosu, verde inchis, albastru inchis, maro avand in vedere ca e sezon rece si nu poti merge cu culori aprinse

| EuD a răspuns:

Eu zuc mai bine NEGRU.Sta cel mai bine pe un corp si chiar nu scoate in evidenta colaceii...nu conteaza ce rochii mai ai(de alte culori) important e sa-ti placa tie

| Ariana9607 a răspuns:

Negru da bine orice ar fi

| Teodorescu_Luminita_1973 a răspuns:

Eu zic negru. Se potriveste mai bine cu pantofii

| Byby4 a răspuns:

Fiind deschisa la piele, ti-as recomanda o culoare mai inchisa a rochiei. M-ar interesa ce varsta ai si la ce eveniment o vei purta. Cu pantofii merge desigur o rochie neagra, in primul rand, dar eu cred ca ar merge si o rochie rosie(dar s-ar putea sa iti doresti sa nu fii chiar toata rosie) Desigur, ti-ar sta bine intr-o rochie rosu-inchis sau rosu strident. Nu sunt experta, dar asta este parerea mea, sper ca ti-am fost de folos. big grin

| Ratatouillle a răspuns:

Optez pentru negru. Merge cel mai bine cu pantofi rosii. O sa ti stea super!