| Dyaanaa a întrebat:

Fetelor ce parere aveti de bijuteriile de la MOA? in special cele de argint...s-au facut "urate"dupa ceva timp? scuze categoriabig grin

6 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Cu timpul argintul oxideaza dar se poate curața.

| AddaElly a răspuns:

Da...dar numai daca te speli cu ele.

| Dyaanaa explică (pentru AddaElly):

Niciodata nu ma spal cu elehappy

| PupicAndreea a răspuns:

Am o bratara foarte draguta si pana acum nu a patit nimic avand in vedere ca o am de ceva timp.

| Dyaanaa explică:

Mi-am luat aceasta bratara https://www.facebook.com/....../photo.php auzit ca daca dai bijuteriile de argint cu lac nu se coclesc/inegresc si nu stiu ce sa fac:-s

| alexutzu1981 a răspuns:

Argintul in general se face urat dupa un timp. Depinde foarte mult si de ph-ul pielii, si de conditiile in care este purtat. Daca tii la bijuteriile tale, exista tratamente speciale pentru bijuterii, care curata si mentin luciul.