| kkourtney a întrebat:

Fetelor ce tratamente naturiste stiti pentru unghii ingalbenite?

Răspuns Câştigător
| Inela a răspuns:

Tratamentul cu zeama de lamaie:
iti masezi unghiile cu o felie de lamaie, de 2 ori pe zi, iar dupa asta peste 30 min minim nu te speli pe maini.
tratamentul pe baza de sare si lamaie:
amesteca sare de bucatarie cu cateva picaturi de lamaie si putin ulei si masueaza unghiile. Inmoaie apoi unghiile in lapte timp de 2 min. :)
Uite si citeva sfaturi pentru unghii frumoase si sanatoase:;)
nu-ti taia cuticulele :D
unghiile vor fi mai flexibile daca le vei masa cu ulei de masline
oja este un protector, dar daca o vei lasa prea mult timp pe unghii acestea se vor ingalbeni si vor aparea pete
ponturile astea le iau de pe www.noifetele.ro. :) imi place foarte mult siteul.
bafta! funda? :o3

3 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Maseaza-ti unghiile cu o felie de lamaie timp de o saptamana, seara de seara.
Tine-ti mainile/picioarele in apa calda si otet de mere (amesteca parti egale de apa si otet de mere) si stai 15-20 de minute.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici articolul meu cu unghii ingalbenite

http://www.sfaturilemariei.com/......galbenite/

| Anddreeaaada11 a răspuns:

Sa le inmoi in zeama de lamaie.