| BuBuLiNa_1408 a întrebat:

Ce tratamente naturiste stiti pentru unghii care se exfoliaza? sad Help sad

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi. Drojdie de bere inmuiata cu apa de tarate de grau sau apa de faina de orez. Se face o pasta care se aplica pe unghii si se lasa 30 de minute.Tratamentul se repeta timp de 7-8 zile.

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In fiecare seara, da-ti pe unghii cu un amestec caldut de ulei de masline si ulei de ricin, minim o luna.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi.
Drojdie de bere inmuiata cu apa de tarate de grau sau apa de faina de orez. Se face o pasta care se aplica pe unghii si se lasa 30 de minute. Tratamentul se repeta timp de 7-8 zile.

| mada_5987 a răspuns:

Sticks are perfecta dreptate, cumpara`ti de la farmec acea lotiune pentru ca este foarte buna, vei avea unghii lungi si tari.

| adika a răspuns:

Amestec de o lingura ulei de masline si zeama de lamaie plus ce ai mai jos:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| den a răspuns:

Tineti unghiile in ulei de masline cald timp de 10 minute cel putin 2 saptamani.

| sticks a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema pana am descoperit "Lotiune pentru tratarea unghiilor cu vit. B5" de la Farmec.
E o sticluta mica, zici ca e lac de unghii. E foarte buna, m-am dat vreo saptamana in fiecare zi si p urma cand mi-aduceam aminte. Acum am niste unghii ff tari si lungi.
Ti-o recomand. O gasesti la farmacie si costa doar 5 lei.