| Girl123girl a întrebat:

Fetelor cu ce as putea sa-mi prind parul noaptea? sau cum?
Daca il prind intr-o coada, a2a zi se vede urma aia de la elastic si nu-mi place deloc + ca nu mai are volum.
Plsss help me! :*

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

În nici un caz nu trebuie să dormi cu părul legat. Pană si cozile se despletesc noaptea.Eu,cand vreau să ma scol cu parul deja "coafat" am grijă ca atunci cand ma culc sau dacă mă trezesc spre dimineată, să rulez parul ca pe un bigudiu la ceafă si să dorm pe el. Nu am dormit niciodată cu părul legat, decat în cazul chinuitor cand l-am pus pe bigudiuri.Dar şi asta a fost destul de rar.

| Pisiquee a răspuns (pentru Elianna):

Cine spune că nu trebuie? straight face
Există cumva vreo lege : "Dacă dormi cu părul desprins va veni poliția si ți-l va tăia și pe el si gâtul"?
Sau să nu-mi spui că dacă dormi cu parul legat faci închisoare.

Ce idei mai aveți si voi, jurr.straight face

| Elianna a răspuns (pentru Pisiquee):

Tu în mod sigur o să faci închisoare! Pentru greutate în gandire şi aiureli! Cine a zis aşa ceva ce înventezi tu? S-a pus o întrebare şi fiecare îşi spune părerea.
PĂREREA!
Nu litera de lege ce reglementează legarea sau nelegarea părului noaptea cand dormi. Iar ceea ce am susţinut eu, este consecinţa anilor pe care i-am trăit pană acum şi a experienţei acumulate precum şi a ceea ce am citit despre asta la viaţa mea.
Tu esti iepuroaică sau iepuroi, ca să stiu cum mă adresez în viitor!

| Pisiquee a răspuns (pentru Elianna):

Păi vezi, eu gândesc! Fiecare își spune părerea, dar asta nu înseamnă că trebuie să spui prostii.Acuma te crezi superioară că tu dormi cu părul dezlegat?! laughing.Și când ai spus : "la viața mea ". Da` câți ani ai mă?laughing 50?
Ca să-ți mai spun ceva : Ce ai citit tu până acum ai citit degeaba. Dacă ai citit tu că trebuie sa îți ții părul desprins nu înseamnă că așa și este. Dar normal, ce face omul, face si maimuțawinking.
Dacă spui că ai citit atât de mult, nu știai că dacă iți ții părul desprins noaptea, se încalcește și se poate rupe? Va arăta mai urât.
Pai bine e să îți prinzi parul ușor într-o parte.
Și la faza cu iepuroaică sau iepuroi, nici una nici alta! Sunt Iepuricaa, cum imi zice și numele. Dacă nu știi să citești bineînțeleswinking.

| AnnePlatt a răspuns:

Daca vrei sa iti fie cret a doua zi iti poti prinde o coada impletita,dar sa prinzi cu elastic doar jos, atunci nu vei avea aceea urma de la elastic.
Sau poti sa dormi cu el dezlegat, dar dimineata o sa iti fie parul incalcit.
Daca nu vrei cret atunci prinde-ti un coc moala si nu strange foarte tare elasticul de 2 ori ajunge, daca nu vrei sa ai urma de la elastic.
Eu ti-as recommanda acest spray de la schauma: http://www.henkel.pl/......_1772W.jpg
el te ajuta sa iti descalcesti parul+iti da mai mult volum.
Sper ca te-am ajutat!

| Iσαηα a răspuns:

Poti sa-ti faci coc moale... si dimineata o sa ramana putin undulat. dar isi revine in 2-3 ore.

| Anytsa a răspuns:

Poti sa'l prinzi in coada, dar sa nu il strangi prea tare, asa nu o sa-ti ramana nici'o urma.