| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor cum scap de cosuri? URGENT. ce crema folositi? ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| fefenaș a răspuns:

Buna, eu te sfatuiesc sa nu folosesti creme, ti-as recomanda sa folosesti ceva cat mai natural, uite aici : Pregatesteti un ceai de musetel si pune-l pe fata (dar sa fie curata) cat mai des, dupa ce ai pus ceaiul unge cosurile cu putina miere si lasa mierea sa patrunda in piele cel putin 6 minute. Inca o reteta este sa pui zeama de lamaie.Si sa o lasi cel putin 19 minute.O sa simti o mancarime, dar tu trebuie sa o suporti daca iti doresti sa scapi de cosuri si punctele negre. Succeeswinking

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON (se dă fără rețetă). Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara). Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi un dermatolog.
Succes.

| justitiarul a răspuns (pentru NOname):

Noname stiai ca Zineryt este un antibiotic care se obtine doar pe baza prescriptiei medicale? Uite ce scrie in prospect"Acest medicament v-a fost prescris de medicul dumneavoastra. Urmati cu strictete indicatiile acestuia. Daca aveti intrebari consultati medicul sau farmacistul. Nu dati medicamentul dumneavoastra altor persoane, nu utilizati medicamente de la alte persoane.
Asigurati-va intotdeauna ca folositi medicamentul corespunzator. Nu pastrati medicamentele de care nu mai aveti nevoie. Nu aruncati medicamentele pe care nu le mai folositi, ci returnati-le farmacistului. Insotiti plangerile intotdeauna de numarul lotului produsului "
http://www.procto.ro/zineryt/ Asa ca ai grija ce "prescrii" ca nu ai calificarea necesara din cate stiu.
Nu e chiar greu sa facem copy-paste! Nu Noname?

| AliceIDK a răspuns:

Buna! Creme sunt multe. Le poti achizitiona de la farmacie oricand happy. Daca ti-ai spart cosul, pune un cub de gheata intr-o batiste, sa se desumfle. Crema de ou amestecata o mai folosesc din candinand. O faci gen "masca". Te pup

| oanacatalina a răspuns:

Exista o solutie in farmacii se numeste Zinerid (nu stiu exact cum se scrie) cu care te tamponezi cam in fiecare seara. De obicei cosurile nu prea se vindeca cu creme si alte chestii naturiste, ci cu pastile, pilule recomandate de dermatolog... la mine asa a functionat, dupa ce am incercat foarte multe alte creme si solutii, pana nu am luat pastile nu s-au vindecat. Si acum pot zice ca am scapat definitiv de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiat dar uite foloseste clerasil dintra cela pentru cosuri pct negre, de speli de 2 ori pe zi cu el si nu o sa mai faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai trezit cu un cos obraznic, il poti micsora foarte repede cu ajutorul unui cub de gheata. Pune cubul intr-un prosop si tine-l peste timp de 3 minute. Astfel vei reduce inflamatia si roseata. Aplica apoi putin ulei de levantica, care va dezhidrata zona problema si va distruge bacteriile. Apoi mascheaza-l cu fond de ten :)!
Cand esti la dus, foloseste balsam de par atat pentru par dar si unul pentru piele. Balsamul iti va hidrata pielea foarte intens, fara sa fie nevoie sa mai folosesti apoi lotiune de corp. Astfel vei reusi sa reduce timpul acordat ingrijirii pielii!
Uite si un link unde vei descoperii multe despre frumusete;)!

http://beautylandthe1st.blogspot.com/2011_07_01_archive.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://beautylandthe1st.blogspot.com/2011_07_01_archive.html nu stiu daca s-a trimis in primul raspuns;)! Succes!

| Missmoffet a răspuns:

In cazul in care iti permite bugetul, iti recomand laserulwinking