| DestinyDD a întrebat:

Fetelor daca ati avut vreodata parfum Lancome Poeme sau YSL Cinema ziceti-mi si mie daca merita cumparate,doar Poeme stiu cum miroase.
Sau daca stiti un alt parfum vanilat si dulce in gen Angel de la Thierry Mugler dar mai ieftin un pic dar nu de la Avon, Oriflame sau altele de genul asta.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Miroase bine si Cinema de la YSL(mai bine decat Poeme) dar mai bine miroase Alien - Thierry Mugler si mai bine miroase 21 - Costume National ( http://images.apothica.com/xl_images/7643.jpg ) Ultimul nu stiu daca se gaseste si in RO si imi pare ca este mult mai scump decat Angels. De fapt este parfum si nu apa de toaleta ca celelalte.Nu intru in mai multe detalii ca sa nu te zapacesc.
Bafta!

| mixxjim a răspuns:

Mie mi se pare ca parfumurile de la YSL nu prea rezista si se si schimba mirosul parfumului cand te dai cu el nu neaparat in directia cea mai buna. In plus stii cum e cu parfumurile, miros diferit pe persoane diferite, depinde si de piele, iar eu sunt de principiul ca mai bine mai strangi un banut si iei ceva bun, ce stii sigur ca-ti place, ca din cele mai ieftine ajungi pana la urma cam spre acelasi cost, ca alea nu tin si trebuie sa-ti dai mai mult sau mai des ca sa mirosi, deci se consuma mai repede. cel mai sigur mergi intr-o parfumerie si le intrebi pe vanzatoare ce mai au in genul lui Angel, incerci parfumul pe piele, nu pe betisoarele de testat si lasi sa vezi pana a doua zi cum miroase si cum isi schimba mirosul si nu incerci mai mult de 2-3 odata. Alien intr-adevar cred ca o sa-ti placa, si cei de la Channel au ceva in genul ala, ultraviolet de la paco rabane, de la chopard enchanted, astea sa incepi cu ele testele happy

| annemarieG a răspuns:

Cinema este prea dulce...incearca Alien de la Th.Mugler,nu vei da gres, sau Ange ou Demon de la Givency