| minime3 a întrebat:

Fetelor, daca mi-as face epilare definitiva cu laser pe picioare, credeti ca ar fi o investitie buna? Ar fi pentru totdeauna? Si-a facut cineva? Multumesc!

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Definitivul ala e de fapt semi-definitiv si daca vrei sa faci o treaba... iti cumperi pentru acasa un epilator cu laser, nu te duci sa arunci bani la salon.

| minime3 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum semi-definitiv? Adica nu e forever?!

| minime3 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cat costa un epilator IPL? Ca am vazut ca nu iesi in cine stie ce avantaj...tot peste 2000 de lei!

| suntserios a răspuns (pentru minime3):

Vrajelile alea din comert nu se compara cu laserele profi de la saloane profi. Iti spun din experienta consoartei. Dupa 5 sedinte la salon profi mai apare un fir de par din an in paste si are deja 2 ani de cand a facut tratamentul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minime3):

Gasesti undeva pe la 1500 cred alea mai ok. Foarte posibil ca la multe saloane sa foloseasca tot de astea mainstream... https://www.emag.ro/......DTRC4DBBM/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minime3):

Mai bun, mai scump...

| CezaraEM a răspuns:

Nu e nici o epilare definitiva, e semi-definitiva! Stiu persoane care se tot duc si asta e clar ca nu e forever laughing tot creste parul.
Eu n-am incercat niciodata la salon, ma fac singura acasa. Exista un aparat de epilat foarte bun cu laser. Il gasesti in toate magazinele Altex, Flanco, chiar si la Carrefour! Sunt mai scumpe, dar isi fac treaba bine! Si apropo, la saloane te poti irita urat de tot!

| minime3 explică (pentru CezaraEM):

Cum se numeste aparatuș de epilat de care spuneti? Imi puteti da un link? V-as fi tare recunoscatoare! Multumesc!

| CezaraEM a răspuns (pentru minime3):

Poti cauta si pe eMAG, importante sunt si reviewurile date de alte persoane, dar depinde si de firul de par pe care il ai tu!
https://www.emag.ro/......D5K2Y2MBM/

| minime3 explică (pentru CezaraEM):

Dumneavoastra cu ce va faceti acasa? Tot cu IPL, sau aveti alta metoda mai buna? Puteti impartasi?

| AlexaRia a răspuns:

Eu am dat 18.000 de lei pe 12 sedinte si acum nu mai am par mai nicaieri decat unde conteaza si am ales sa il pastrez, un laser la salon extrem de puternit inainte ma chinuiam cu IPL acasa ba nu ajungeam in unele locuri ba nu luat si fierele blonde meh... acum nu mai am nici o problema nu mai creste nimic ultima sedinta a fost acum 2 ani