| pati2021 a întrebat:

Si-a mai facut cineva epilare laser definitiva? tine treaba asta? are riscuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Vara mea si-a facut si e foarte multumita! happy
Au trecut 3 luni de atunci, si totul e perfect! big grin
Riscuri? Poate afecta putin pielea.dar vei afla toate detaliile cand vei merge!big grin
Eu zic ca merita!

| afrodita3333 a răspuns (pentru KirigayaKirito):

In ce zona a facut? Stii cumva cam can a costat?

| KirigayaKirito a răspuns (pentru afrodita3333):

Timisoara, a facut 2 sedinte..si a costat-o 250 de euro, cam asa! big grin

| afrodita3333 a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Si a terminat sau trebuie sa se mai duca? Ce zona a epilat? Axilele, mainile, picioarele etc

| KirigayaKirito a răspuns (pentru afrodita3333):

Picioare..si nu.e definitiva.dar totusi..sunt sanse, la unii intr-un an, doi sa creasca la loc straight face depinde de fiecare.

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Prin aceasta metoda de epilare este distrus bulbul firului de par, care, insa, se regenereaza dupa aproximativ 6 luni (durata medie de viata a firului de par), dar prin repetarea procedurii de epilare, in timp, bulbul nu se va mai regenera deloc. Cam acesta este principiul care sta la baza epilarii definitive. http://www.i-medic.ro/......lectroliza

| IMC90 a răspuns:

In Biologie, nimic nu este definitivwinking