| theodora_2847 a întrebat:

Fetelor, daca slabesti prin dieta si sport in timp, nu brusc, folosesti si vreo crema acolo anicelulitica si antivergeturi... poti sa scapi de celulita? sau macar de cea mai mare parte din ea? sa mai ramana doar putin? iar vergeturile sa se stranga?

ca uite niste prietene zic un da categoric, altele ca nu mai poti scapa never ever de celulita de pe tine si de vergeturi, ca slabesti, dar carnea aia de pe tine ramane celulita si se vede urat! iar vergeturile se lungesc si se latesc! worried

sunt constienta ca marile "dive" care au fost grasute si arata acum ca Barbie, au trecut si pe sub bisturiul cuiva sa le modeleze, sa le scoata grasimea, etc, dar cu pielea plina de vergeturi ce au facut? ca doar nu au facut transplant de piele! Cred doar ca unele "prietene" incerca sa am sperie, intentionat! (ele sunt slabe)

Va rog, ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai cred, am cautat peste tot si tot nu ma conving de nimic si in plus sunt speriata de moarte! ca nu-mi permit bisturiul si nici nu vreau asa ceva!

voi ce ati mai citit?

Răspuns Câştigător
| cami_5314 a răspuns:

Draga mea
Daca ai vergeturi nu prea ai cum sa scapi de ele. Sigura modalitate sa scapi de vergeturi este terapia cu laser, si bisturiul, dar nici astea nu sunt 100% pentru ca laserul doar face vergeturile mai mici si operatia lasa urme.
Daca nu ai vergeturi, si ti-e teama ca dupa ce slabesti o sa ai poti sa folosesti o crema buna tocmai ca sa previi aparitia lor, poate ai noroc si nu iti apar.
In privinta celulitei, daca slabesti, ai grija ce mananci si nu pananci dulciuri prajeli, faci sport si cel mai important masaj anticelulitic cat cuprinde ai sanse fffff mari sa scapi de celulita. :) Din experienta iti spun ca prea putin conteaza crema pe care o folosesti cat conteaza masajul. Foloseste ceva asemanator cu asta si fii atenta cand il cumperi sa fie foarte bine finisat sa nu te zgarii pe piele http://www.avon-emart.com/images/28399.jpg sau asta http://www.zaragoo.ro/imagini-cadouri/187.jpg
Deci daca vrei sa previi vergeturile cumpara o crema buna, daca ai vergituri si vrei sa scapi de ele mai bine renunti ca nu e posibil, sunt cicatrici (auzisem de untul de shea ca cica vindeca dar dupa 6 luni de folosire zilnica, eu am folosit cam 3 luni si degeaba ) alte creme am folosit fara nici un rezultat si mi-am dat pe o perioada lunga de timp. La celulita masajul e de baza crema mai putin si dai banii degeaba pe ea. Eu folosesc ulei de migdale e fff bun pentru masaj.
Sper ca te-am ajutat, si ti-am spus din experienta mea nu din ce am citit. Oricum sa ai vergeturi nu e asa o tragedie, eu am de la prima sarcina. Si mie imi era frica de ele dar acum parca nici nu le mai vad, oricum ai fii surprinsa sa aflii cate femei si chiar barbati au vergeturi fara sa aiba nici un stres din cauza lor.
Multa sanatate!
uite ca si vedetele le au http://www.dailymail.co.uk/......n-all.html
http://www.herdaily.com/health/253/ouch-stretch-marks.html
http://www.dailymail.co.uk/......marks.html

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga Theodora, ai toate sansele sa slabesti frumos si sa scapi de celulita, iar cu vergeturile e ceva mai complicat. Unele dintre ele, cele proaspete vor disparea sau se vor deminua, iar restul din pacate vor ramane. Este marea problema aproape tuturor femeilor. In orice caz te-as recomanda sa te tii in continuare de cure de slabire, sport si masaje cu creme bune, pentru ca toate schimbarile vor fi doar in bine. N-ai nimic de pierdut, doar de castigat.
Bafta!winking

| Sin a răspuns:

Nici marele "dive" nu ajung la bisturiu pentru eliminarea vergeturilor.Toate sunt machiate din cap pana-n picioare.Pana si Lopez a fost prinsa de paparazzi coborand dintr-o masina si avand vergeturi pe picioare.Degeaba combini sportul cu creme foarte bune anti celulita, daca nu ai grija ce mananci. elimina orice fel de grasimi.Practiv astea sunt vergeturile si celulita, surplus de grasime.
masajul anticelulitic facut la salon are efect.Bea cat de multa apa plata poti pentru detoxifiere.

NU exista femeie fara celulita/vergeturi, oricat de slabe ar fi ele.La un moment dat tot le apare si lor. Iar daca treci pe la bisturiu, degeaba o faci, peste cativa ani va reaparea.Cateodata chiar daca duci lupta continua impotriva lor, tot o sa mai apara pe aici si pe-colo.Mai depinde si de constructia genetica a fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru patesc si eu. Dar am inteles ca daca iti dai cu crema anti celulita le mai diminuiaza. De maine o sa incerc si eu. Bafta si tie theodora.