| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor...nu stiu cum sa ma machiez nu vreau sa ma machiez foarte strident vreau ceva mai finutz...big grin... voi cum va machiatzi? astept propuerile voastre

7 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Pai eu la scoala ma dau cu fond de ten, pudra si u pic de blush rimel si gloss. Natural. Uneori imi mai conturez pleapa superioara sau inferioara cu khol dar mai rar. La ocazii speciale mai aplic si fard sau ma dau cu creion oe care il intind spre arcada si apoi mai dau odata cu creion. Imi place foarte mult cum se vede. ALteori cand nu am chef nici cu rimel nu ma dau. Dar niciodata nu ies din casa fara pudra si gloss.

| Brigitta a răspuns:

Pai eu ziua de obicei ma dau cu putin fond de ten, ceva fard intr-o culoare neutra si naturala sau putin tus negru si mascara happy Simplu si dragut big grin

| ViVi a răspuns:

Eu ma dau cu creion happy nu strident pentru ca eu am ochii verzi si imi sta bine cu creion si un luciu de buze happy foarte deschis happy asa ma machez sau in unele cazuri cu rimel happy

| sweety_2724 a răspuns:

Prima data ma dau cu creionul corector unde e nevoie apoi cu creion negru sau tus doar pe sus, o dunga mai groasa, dupa un fard alb, dar in cantitate mica si apoi rimel. Un luciu de buze sau un ruj deschis la culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu stiu

| cristina_3322 a răspuns:

Pai eu ma dau cu rimel. dar nu foarte tare... si am ochii albastri.si ma dau cu machiaj de culoarea tenului...si imi scoate ochii in evidenta... te poti da cu o culoare aproape de tenul tau si la coada ochiului cu ceva putin mai deschis alb cum ar fi alb... dar putin.

| liaspuf a răspuns:

Depinde de zi.la scoala ma dau cu putin fard de culoarea pielii sau tus[nu folosesc dermatograf deloc]rimel, rareori fond de ten si gloss.La ocazii mai 'speciale' dau cu un fard putin mai colorat vesnicul tuslaughing rimel in cantitate putin mai mare blush un ruj in culoare nude si gloss peste. Sper sa te ajute

Luv