| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor... o intrebare:Ce purtati zi de zi in geanta? Aveti o geanta ordonata?

24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu port mereu geanta cu mine, dar si cand o port am grija sa fie totul ordonat happy
De obicei iau cu mine :telefonul, un pachet cu servetele, un pieptan, macheaj, luciu de buze, rimelul, banii...big grin

| Arthur a răspuns:

In general un portofelhappycand merg la faculta i-mi rup spatele de multe orilaughing

| asya a răspuns:

Carti, caiete, o sticla de suc la jumate si carti de joc, iar o data pe luna absorbante, pentru ca nu port geanta decat la scoala!tongue

| Sara2 a răspuns:

Am o geanta mare si arunc acolo : servetele, servetele umede, portofel cu bani si acte, telefon mobil, evantai, ochelari, gume de mestecat, parfum, rimel, luciu de buze, agenda, pix, pastile, perie de par, oglinda si cheile cam atat ...sunt dezastru nu-i asa?

| pam_pam a răspuns:

Uhm depinde de cat de grabita am iesit pe usa. Cand am timp, e ordonata. Noroc cu buzunarele interioare in care imi indes rapid telefonul si tigarile si bricheta, eventual si castile. Uneori imi mai iau cate un ruj cu mine, pentru ca iubitul mi-l cam mananca pe tot. Daca m-as lua dupa asta, ar trebui sa iau si fondul de ten cu mine, ca si pe ala il mananca. Mereu zice ca-mi ia un fond de ten, sa ma satur. Dar chiar e stresant, imi place prea mult sa ma machiez, si ma chinui atata sa fac o treaba buna, si vine baiatu` si sterge cu buretele tot. laughing De asemenea, am un portofel imens si gros (e imens si gros si cand n-am bani, deci nu te gandi ca ma laud) dar imi place prea mult ca e din piele si de firma (ok, acum ma laud laughing ) dar ideea e ca imi place mult cum arata. Iar daca geanta mea e destul de incapatoare si pentru el, il indes si pe el acolo, si cheile, daca nu le uit in usa! laughing Nu mai zic de telefon, care atunci cand raman fara baterie ma simt de parca mi-a taiat cineva o mana. (glumesc, stii ca se zice ca fobia oamenilor din ziua de azi e sa ramana fara telefon - dovedit dupa sondaje) laughing Cand ma duc la o petrecere, imi mai indes si un portfard cu fond de ten, pudra, blush, si un ruj. Daca geanta e xxl, rareori imi iau si haine de schimb! Dar foarte rar! big grin Wow, am scris un roman. Scuze. Ma gandeam sa-ti raspunda macar o fata, caci lui Sensei.BRO vad ca-i plac si rubricile de fete. laughing

| bruno9432 a răspuns:

big grin pai acum in geanta am: chei (un maldar mare de tot - casa mea, parinti, masina, birou... si brelocuri), farduri, 2 telefoane, parfum, oglinda mica, servetele, tigari, bricheta, portofel cu bani si acte, guma de mestecat, toc de ochelari, ochelari de soare, o surubelnita, bomboane Skittles big grin, niste pastile, clestisor de par, agenda si o pereche de cercei
Cam asta am momentan big grin. ordine? nici o sansa... sad

| ellene a răspuns:

Pot sa zic ca e destul de ordonata.Am in ea portofelul, plasturi, un pachet de servetele, chestii feminine (nu se stie niciodata), pastile diverse (in caz de dureri de cap, greata etc.), o oglinda mica, un luciu de buze, cheile, telefonul, o perie de aia mica (in caz ca ies ciufulita din anumite situatiihee hee ) ...si cam atat. Nu imi place sa car tot dulapul dupa mine.

| yuli10 a răspuns:

Cheile, portofelul, telefonul, mp3-ul, castile de mp3, castile de telefon, pachetu de tigari, bricheta, pachet de servetele, pachet de servetele demachiante; daca am o geanta mai mare obisnuiesc sa arunc si o carte in ea si un energizant, ca sa nu ma plictisesc in autobuz sau daca trebuie sa astept pe cineva happy

Răspuns utilizator avertizat
| iulia_5454 a răspuns:

De toate (nu prea e ordonata):farduri, portofel, servetele, tampoane, gume, ceva dulce, incarcator de telefon, o carte sau o revista, cand vremea naspa imi bag in geanta si o umbrela(pe care de multe ori uit sa o scot)

| Georgiana2905 a răspuns:

Multe multe. Nu as pleca nicaieri fara : ruj, tus. Mi se par indispensabile. Folosesc f mult ruj deoarece si pentru ca imi pune f frumos in evidenta buzele. Oricum in geanta mea gasesti multe. Acum depinde in ce zi te uiti. Sambata e ridicol. Sambata, pentru ca ies in disco, iau la mine f nmulte lucruri, pana si niste papuci josi de schimb si de ce nu ceva de rontait pentru ca dupa aprox 7 ore de dans piciorusele mele incep sa nu ma mai sustina asa bine. In rest cam atat. Rujul si tushul

| Haydee a răspuns:

Nekane, cand mergi in oras ai un geamantan dupa tine nu?laughing
Eu am putine lucrurilaughing- Servetele umede, servetele uscate, guma, ceva dulce, mp3/4+casti, moneylaughing, ochelori contra soaretongue si alte prostiirolling on the floor

| goruna a răspuns:

Banii, cheile, telefonul si tigarile, astea sunt prioritare big grin besnica punga de-un leu laughing, o agenda, un pix (nu se poate una fara alta), si ceva "chestii" tipic feminine, ca... Doamne-fereste pe unde te-apuca big grin, de servetele nici nu mai pomenesc

| Madalina_4750 a răspuns:

Portofel, portfard (daca ma duc la prietenul meu big grin), parfum sau spray, servetzele si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well eu nu sint fata, deci n-am geanta happy Dar am rucsac si e ordonat. Am in el sticla de 2 l de apa (sa nu ma stafidesc), pompa de la bicicleta, sculele de la bicicleta, leucoplast, in caz de urgente si pe care azi l-am si folosit, a avut nevoie fata care a fost cu mine in Herastrau big grin si covrigi, sa nu mor de foame. Deci e un rucsac ordonatbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bro iti spun un calduros:bravo! nu vrei sa vezi ce e la mine in geanta, s-ar putea sa te sperii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nekane nuuuu, nuuuu, stiu la ce ma pot astepta de la o geanta de femeie. Doamne, daca ati putea ati indesa toata casa in geanta aia rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vezi? Ce rost are sa iti mai spun ceva? aaa, iti spun doar ca imi plac gentile mari, daca fac un efort intra in ea si ceva de pe la mama de acasa rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va spun si eu:telefonul+castile, mp3 +casti, o sticluta cu apa, guma, potofel, acte, chei, ruj, rimel, creioane de ochi si de buze, agenda, pixuri, plasturi, servetele umede+uscate, crema de maini, o carte, niste carticele de rugaciuni, parfum, antiperspirant, niste biscuitei, bomboane, ochelarii de soare si...cam atat.ma descurc si cu atat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Haydee...nici chiar asa big grin. imi cumpar maxibags si tot ce am enumerat mai sus imi incape! serios! nu va mai spun ca hartiutele de la bomboane le patrez prin geanta daca nu am unde sa le arunc.pana ajung acasa, clar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...foarte ordonatahappy ce nu imi lipseste din geanta niciodata: un pix, un carnetel, un lady speed stick (din ala de buzunar), un parfum mic, balsam de buze, portofelul, cheile de la casa, o integrama si o carte de citit...plus 2, 3 discreet`uri, servetele umede(niciodata nu imi lipsesc) si servetele nazale... aaa da si guma de mestecat... obligatoriu orbit cu pepene :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Port servetele, caiet, pix, mie foarte ordonata geanta

| biank98 a răspuns:

De ex., eu port strictul necesar: telefon, o agenda, lista de cumparaturihappy, servetele sau o batista, si, da, sunt o fata 90% ordonata, restul e exceptiehappyhappy

| alusk98 a răspuns:

Buna. Da am o geanta ordonata iar lucrurile care le port zi de zi sunt : o oglinda, telefon, agenda, portofel, servetele, ruj, trusu mica de machiaj. Cam atat... v-am pupat.