| anonim_9938 a întrebat:

Fetelor sau cei cunoscatori
cum e cel mai usor sa te pensezi?
adica mereu imi stric forma
nu stiu as vrea niste pasi pe care ii urmeaza cei de la saloane specializate
ma mai pensez la saloane dar nu pot sa ma pensez mereu ca nu prea am timp

3 răspunsuri:
| happy_7964 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii 100% curata pe maini. Tamponeaza usor zona sprancenelor cu o bucata de vata muiata intr-o solutie astringenta pentru a "pregati terenul", a reduce orice eventuala durere si a crea un efect racoritor. Foloseste un creion dermatograf si contureaza forma pe care o vrei si apoi smulgi cu penseta toate firele de pe langa. Succes!

| magda_2805 a răspuns:

Am vazut la cineva cand se pensa ca isi facea mai intai o forma cu creion negru si pe urma se pensa si ii iesea f bine.incearca si u...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca tu tot strici forma mereu, e simplu: nu te mai pensa tu!

Mie imi face forma o prietena la vreo 4-5 luni dar in rest ma strofoc si eu sa nu greseschee hee

Oricum, cu maxim 5 lei te pensezi bobocwinking