| Classy a întrebat:

Fetelor,stiu ca suna cam ciudat,dar voi va epilati pe maini? thinking [Daca unii aveti chef la aceasta ora de ironii, pastrati-le pentru voi.]
Ce riscuri implica? Iritarea pielii?thinking Vreau mai multe detalii si pareri.Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| FashionVictim93 a răspuns:

Buna. Eu folosesc o crema epilatoare de la "Elmiplant", te dai cu ea pe maini stai in jur de 15 minute iar apoi indepartezi crema cu apa si iti va lasa o piele fina fara nici un fir de par si fara sa fie iritata.Produsul este si ieftin costa 6 lei si din el te poti face si pe maini si pe picioare de vreo 5 ori, iar firul de par creste mai greu ( eu ma fac odata la 3 saptamani). Sper ca ti'am fost de ajutor happy

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai datorita faptului ca am putin par pe maini si e si foarte blond, nu ma epilez si pe maini dar daca tu ai mult par pe maini epileaza'te, daca esti mai sensibila sau ai pielea mai sensibila foloseste crema depilatoare sau lama.

| NoNameJunior a răspuns:

Salut,Raluca!happy
eu ştiu câteva fete care au făcut asta.se iritau puţin, dar după aceea dădeau cu puţină cremă şi dispăreau cât de câtlaughing.
eu momentan nu am făcut asta, dar cred că o să încerc..pentru că, ar părea puţin ciudat ca picioarele să fie "fine"iar mâinile.....nu?laughing

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Da,cu epilatorul, si nu mi s-a intamplat pana acum sa ma irit. Te doare la inceput, si dupa se va inrosi mana, dar dupa ceva timp va trece. Si da-te cu crema dupa.

| BlackheartQueen a răspuns:

Da,ma epilez. Eu folosesc crema cel putin odata pe zi si am maini foarte fine. Nu am pielea iritata.

| patricia1999 a răspuns:

Buna Raluca!

Eu ma epilez pe maini de putin timp. Ca metoda depilatoare am folosit benzi de ceara rece de la Karaver si sunt foarte multumita de rezultate. Nu te sfatuiesc sa te epilezi CU LAMA SAU CU CREMA DEPILATOARE, MAI ALES PE MAINI! Desi sunt doua metode complet nedureroase, in timp vor aparea rezultate negative. Deoarece firul de par NU este smuls din radacina acesta se va indesi ( iti spun din proprie experienta ). Cel mai bine ar fi sa folosesti o metoda de depilare ce smulge firul de par din radacina ( ceara, benzile cu ceara rece sau epilatorul electric ). Daca folosesti constant oricare dintre aceste metode, cu timpul firul de par se va rari.

Pentru mai multe informatii despre depilare poti vizita acest site, cu siguranta te va ajuta :

- http://gabryelles-blog.com/ce-trebuie-sa-stii-inainte-de-prima-depilare/

Mult noroc! :-bd

| DeutssDee a răspuns:

Da dar depinde daca ai pielea sensibila ai putea sa te iriti.Ca sa nu te epilezi date de 2 3 ori pe zi cu apa oxigenata si parul se va decolora e mai simplu asa

| Ancutza12 a răspuns:

Eu folosesc crema si nu imi irita pielea. Si iti lasa pielea catifelata dupa. happy

| Roxana_Mocleasa_1993 a răspuns:

Scumpo depinde cu ce te epilezi...iti recomand epilarea permanenta e cu adevarat eficienta iti dureaza 3 luni si plus nu risti iritarea pieli :*

| Diana_Lupean_1995 a răspuns:

Eu ma fac cu banda si nu am patit nimic pana acum si am chiar si semne destul de mari pe una dintre maini.Se inroseste putin pielea dupa, dar e normal, trece in cateva minute. Sa te dai cu un gel special dupa epilare si sa nu faci imediat dus sau sa te uzi pentru ca atunci exista riscul sa te iriti, deoarece sunt porii deschisi.