| cretzufinish a întrebat:

Fetelor voi va epilati pe maini? Eu nu. Inseamna ca sunt demodata?

13 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am foarte multe prietene ca re NU se deplileaza pe maini.pentru ca au foarte putin par si acela deschis la culoare si nu se observa! deplilatul pe maini e o "alegere" numai a fetelor mai "paroase" sa spunem, care au parul inchis la culoare...chiar si asa, nu este atat de "gretos" ca cel de pe picioare sau subtioara! deci, depilatul pe maini nu este nici la moda, nici o necesitate! e o optiune personala!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu, esti desteapta! Ca daca te epilezi si parul tau pe maini este micut si firav, dupa epilare o sa creasca des si viguros si ar trebui sa te epliezi mereu! Asa, in cel mai rau caz il decolorezi si ai rezolvat problema pentru totdeauna!

| viatadecacatt a răspuns:

Nu inseamna ca esti deloc demodata. Te epilezi numai daca este nevoie si daca ai mult par si se cunoaste urat, altfel nu.In niciun caz u inseamna ca esti demodata. O prietena de-a mea nici nu prea avea par pe maini si s-a epilat ca asa era in trend si acum ii creste padure trebuie sa se epileze mereulaughing...nici eu nu am nevoie sa ma epilez pe maini, de fapt nici pe picioare. Faci cum vrei dar ti am spus ce e binebig grin

| campanario a răspuns:

DELOC! Eu am 24 ani si nu m-am epilat niciodata pe maini si nici nu am de gand sa o fac, la fel si cu musteata.Acuma depinde si de marimea si grosimea firului de par.Eu il am subtire si scurt.Acuma, daca il aveam cum il are amica mea, clar ca ma epilam laughing

| Green a răspuns:

Eu da. Mi se pare oribil cand vad o bruneta cu par pe maini.
Nu esti demodata atata timp cat nu se vede prea rau si urat.
Daca esti satena sau bruneta, eu as zice sa incepi sa te epilezi, chiar daca va durea putin la inceput.
Dar eu zic ca o piele fina bate binewinking

| Alisa a răspuns:

Chiar azi vorbeam despre acest lucru cu o prietena laughing
Eu nu si nici nu o voi face, plus ca nu este necesar. Dupa aia se face si mai urat, si imi complic viata degeaba laughing

| love44katyp a răspuns:

NU, inseamna ca esti norocoasalaughing

| 4byby a răspuns:

Am sa va contazic pe toate, dar nu e deloc adevarat ca daca te epliezi pe maini iti creste parul de 2 ori mai mult, eu ma epilez de ff mult timp, si parul' imi creste mai subtire si mai deschis, nu e vb ca esti demodata, daca nu ai nevoie sa te epilezi e f bine

| cosmic_ray a răspuns:

Daca te epilezi mai rau faci.parul iti va creste de 2 ori mai repede si firul se va ingrosa. te vei irita si iti vei crea un aspect neplacut.eu cunosc fete cu probleme hormonale carora le creste par pe maini si de culoare inchisa.mai au si monospranceana sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa pricep si eu... vorbiti de epilare pe maini sau pe brate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu...

E si dureros si nu are nici un sens... dupa aceea va creste parul de pe maini mult mai mult si cu siguranta va trebui sa suporti durerea asta cam o data la cateva saptamani.Asta nu cred ca e o moda... E o fita. Oricum, pe bune, cu ce folos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu gandeam la fel ca tine insa decat sa-mi creasca mai tare stau linistita asa ca te sfatuiesc sa uiti de acest gand!

| Drunkenhearts a răspuns:

Ce'ai ma.ar trebuii sa te bucuri ca nu te stresezi cu asta.
nici eu nu ma epilez pe maini si sunt fericita ca nici nu e nevoie happy