| iha89 a întrebat:

Fetelor va dați cu crema în fiecare seară pe față?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 45 de ani nu m-am dat cu nici o crema, mi-am spalat fata cu apa calda si sapun de bebelusi sau Dove, care are un PH neutru.
Dupa 45 de ani, am inceput sa folosesc uleiurile naturale si organice care intretin tenul si-l hidrateaza.
Recomand un amestec de uleiuri organice, in urmatoarele proportii: 40% ulei de cocos, 30% jojoba oil, 30% geranium oil
Uleiurile se amesteca in cantitati mici si se tin intr-o sticulta mic, a sau intr-o fiola unde ai avut parfum. Se aplica imediat dupa dusul sau baia de seara, cand porii fetei sunt curati si deschisi (evident, dupa ce ai sters fata de apa), masand usor, fiecare picatura, incepand cu fruntea, pometii, nasul, obrajii, barbia.
Nu se pune pe pleopa ochilor si nici pe gene.