| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor va stiti voi, astea care vreti sa slabiti.pt ce o faceti? sunteti frumoase asa cum sunteti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te simti confortabil in sutele tale de kg, e ok. Pentru mine, conteaza atitudinea, am vazut destui frumosi si imi venea sa-i dau cu capul de bordura de cate ori deschideau gura. Dar, fizicul spune multe despre personalitatea ta; arata ca tii la sanatatea ta, esti o persoana activa si flexibila in pat love struck

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu una cand am vrut sa slabesc am facut-o pentu mine si sanatatea mea, am facut-o pentru ca ma simt mult mai bine slaba, am facut-o pentu ca vroiam sa pot sa imi iau o pereche de blugi stramti cu un tricou mulat si sa imi stea bine nu sa se vada colacei, am facut-o pentu ca grasimea e foarte periculoasa, am facut-o pentu ca eu sunt o persoana careia ii place sportul si cu kg in plus oboseam foarte repede, am facut-o pentu ca nu mai vroiam sa tin dupa mine 10 kg inutile care nu au nici un rol in organismul meu, si cel mai mult am facut-o pentu ca am vrut o cariera in sport si am mai facut-o si pentu ca eu am fost tot timpul mai grasuta de cand eram maica si am vrut sa vad si cum arat slaba, bine acum nu mi se vad coastele sau chestii de genu pentu ca asta ar fi foarte naspa, cum am zis am vrut o cariera in sport si acum corpul meu e mult mai mult masa musculara deci nu se pune problema de oase care se vad prin haine.
Si poate unele fete se simt foarte bine si cu kg in plus, insa cel mai important este zic eu sa te simti bine in pielea ta si daca tu te simti bine in pielea ta nimic nu mai conteaza, si nu stiu daca tu ai avut vreodata problema cu kg in plus dar iti spun eu e foarte foarte enervant sa iti zica mereu un coleg la scoala ia uite-o si pe asta ce picioare uriase are, sau sa vezi ca un baiat are mai putine kg ca tine chiar daca aveti aceeasi varsta si chiar si aceeasi inaltime.

| Battery a răspuns:

Cum de ce? Pentru a ne simti mai bine in pielea noastra. Eu am 164 de cm si am avut 62 de kg, in 3 saptamani am reusit sa ajung la 55 de kg. Ma simt mult mai bine in pielea mea, nu ma mai strang hainele, nu mai obosesc atat de repede, am mai multa incredere in mine.

| R0011 a răspuns:

O fac pentru mine. Ca sa fii frumoasa trebuie sa te simti bine in pielea ta, daca tie nu iti place cum arati, nu poti fii tu.winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru R0011):

De acord dar conteaza asa mult cate kg ai?

| R0011 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu conteaza cate kilograme ai. Daca tie iti place, conteaza mai putin parerea celorlalti.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru R0011):

Inteleg cand esti foarte grasa exagerat de grasa sa vrei sa slabesti dar asa..nu vad ce ar avea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti mai sanatoasa la o greutate normala nu?

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Ahahahahah, ipocrizia at it's finest.

| Shinobi a răspuns:

Buna tema de dezbatut. Si cine o face, o face pentru ca se promoveaza genul de femeie "androgina" practic fara forme, cat mai slaba, peste tot tipe photoshopate, peste tot Bienci Dragusance anorexice si modele care se infometeaza. De-asta.