| Geea3231 a întrebat:

Fetelor...voi,cele care v-ati tuns parul lung, optand pentru o tunsoare scurta...parul vostru a incetat sa mai creasca? M-am consultat cu cativa oameni din domeniu. Stiu ca asta depinde si de sanatatea firului de par, dar astept raspunsurile voastre. FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi crestea repede. Parul are obiceiul sa stagneze cand ajunge la o anumita lungime, asta depinde de fiecare dar crestea mult mai repede cand il scurtam pana dupa umeri. happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul creste indiferent de stilul in care este tuns.Plus ca parul nu creste de la varfuri, ci de la radacina. Asa ca daca vrei sa-l lasi lung din nou, pur si simplu nu-l mai tunde deloc pana ajungi la lungimea dorita si de abia dupa aceea incepi sa-i iei din varfuri.
Si ce oameni, din ce domeniu au aberat ca parul inceteaza sa mai cresca? Hai ca am auzit-o si pe asta, inseamna ca atunci cand copii sunt mici si li se ia motul, trebuie ca parul ala sa ramana la lungimea respectiva, ca na, oamenii din domeniu spun ca nu mai creste parul dupa ce il tunzi. Hai ca m-ai facut sa rad laughing
Eu am avut parul foarte lung(deasupra fundului) si l-am tuns pana deasupra umerilor, iar acum il am si mai lung decat il aveam si inainte sa ma tund.
Asa ca, daca crezi ca ti s-ar potrivi o tunsoare scurta, eu zic sa incerci.

| Anna121 a răspuns:

Eu mereu am avut parul lung, dar de obicei cand vine vara il tund pana la umeri. Norocul meu este ca imi creste foarte repede. Este recomandat sa-ti tunzi macar varfurile o data la 2-3 luni.

| SweetChild1 a răspuns:

Eu mă tund întotdeauna scurt și am observat că după îmi crește mai repede.