| miroonah a întrebat:

Fetelor, voi cu ce genti va duceti la scoala, in special la liceu? Sau cum va imbracati, ce tinute o sa aveti acum in prima zi la liceu?:*

Răspuns Câştigător
| Chikarita a răspuns:

La raspunsul meu m-am referit strict la prima zi de scoala. Daca nu ai uniforma cel mai bine e sa mergi cat mai lejer, cu bun gust, fara colanti sau bluze decoltate.In general la scoala mergeam cu blugi,o bluzita,un pulover(Asta pana cand am avut "norocul" de uniforma:)) )Eu purtam geanta in general, dar o geanta de aceea mai mare, genul celei de aici...http://www.google.com/......tp?/imgres

succes:*

2 răspunsuri:
| Chikarita a răspuns:

Cat mai lejer, nu te incarca de haine aiurea sau machiaj strident.
http://www.google.com/......tp?/imgres

acum am vazut ca e prima zi de liceu:))
succes

| DianaScorpio a răspuns:

Cu ghiozdan, cu ce altceva sa ma duc? Intr-o geanta nu intra toate cartile si caietele, ghiozdanul este cel mai practic. Cat despre imbracaminte, ma imbrac in uniforma. Daca nu ar avea scoala uniforma, m-as imbraca tot undeva pe acolo...o pereche de pantaloni care sa imi placa, sa zicem blugi (desi nu numai), un tricou/o bluza. Iar in picioare adidasi sau balerini. Iar in alte zile si in trening. Cam asta cred ca e o tinuta normala pentru scoala, ca mergem la scoala, nu la parada modei.