| dyana99 a întrebat:

Fetelor voi cum va machiati de obicei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si nu ma machiez...rar de tot, si atunci cand este o ocazie foarte speciala. Imi place tenul meu(in mare partehee hee ), si nu vreau sa dau cu tot felul de tampenii de la varsta asta(mai ales ca fetele astea se machiaza cu produse,, ieftine``

23 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Creion de ochii si rimel happy
Luciu de buzewinking
Fond de ten foarte foarte rar pentru ca sincer nu am nevoie de elwinking
Machiaj nici atatwinking Imi place sa fiu mai naturala happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu mă machiez de obicei.

| Seline a răspuns:

Fard cremos in nuante naturale de bej, o dunga de tus si putin rimel.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Cu putin creion, rimel, fard roz si gloss :*

| adellina a răspuns:

Eu ma machiez cu rimel si creionbatting eyelashes

| scumpik a răspuns:

Eu de exemplu am 14 ani si doar cateodata mai folosesc cand merg la scoala un creion +rimel, iar luciul de buze il folosesc aproape mereu

| Ionutzsa a răspuns:

Rimel, fard din ala tip creion in culori deschise si luciu de buze happy la scoala
Cand ies in oras folosesc si fond de ten, perle si un fard inchisbig grin

| Deea dYdY a răspuns:

Da, machiajul are rol de a imbunatati defectele pe care le avem.Si recunosc ca nu sunt perfecta, si am nevoie de mici imbunatatiri asa ca in acest caz doar un trament bun si cosmeticele te pot ajuata. Mii de pupiki pentru tine, pa-bye!

| criss:) a răspuns:

Uneori creion de ochi(nu la scoala), un luciu de buze si un rimel transparentwinkingdecat sa-mi distrug fata cu 'chinezisme', adica rimel uscat s. a. m. dhappy, si mai stident la ocaziiwinking

| Ana_6509 a răspuns:

Suna cam ciudat dar nu m-am machiat niciodata.Va veni si ziua aia...Tot ce folosesc, uneori, e un rimel.

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Buna! Am 12 anihappy Cand merg la scoala, nu ma machez strident, ci slab.Rimel,gloss,putin fard si gata.happy

| Laura_5858 a răspuns:

Cand am cearcane corector, in rest doar strugurel. Creion albastru la ochi cand ma duc pe undeva + fard de pleoape.

| Andromedda a răspuns:

Nu ma machez...doar ma dau cu ir de buze cand e ger.hee hee

| pinkiepie a răspuns:

Iti dau un sfat! nu folosi rimelul! Putin fard pe obraji un strugurel si o culoare putin mai inghisa decat pielea ta la ochi:X e natural si in acelasi timp atragator

| pinkiepie a răspuns:

Inchisa* ma scuzi

| SexyChick a răspuns:

Hmmm depinde
nu imi place sa ma machiez mereu la fel dar de obicei ma dau cu fond de ten, pudra, rimel, gloss de buze uneori tus si creion de ochi :p fara fard :d poate la ocazii speciale cu fard negru tongue

| Me,myself & I a răspuns:

Cred ca cel mai frumos machiaj e unul mai natural, un pic de rimel si putin luciu de buze.

| Pink Panther a răspuns:

De obicei ma dau cu rimel, creion colorat sau fard (culoarea depinde de starea mea din acea zi), fond de ten (always), cateodata si cu blush, si cu un gloss roz pe buze big grinbatting eyelashes

| As_2479 a răspuns:

De obicei folosesc fard alb dar mai am o nuanta intre portocaliu si maro care am folosit-o in ultima vreme, iar ruj roz sau roz spre mov.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ocazie. rareori ma duc la facultate machiata, decat daca ma trezesc dimineata si sunt foarte bine dispusa. de obicei nu lipseste tusul din trusa mea de make-up pentru ca stiu ca imi sta bine cu tus. culori nu folosesc decat la ocazii.in viata de zi cu sa zicem rimel, tus, putin fond de ten caci are si el un rol de protectie pe timpul asta. la mine depinde totul foarte mult de starea spirituala pe care o am. culorile care imi place sa le folosesc atunci cand ma machiez ar fi nuante de bej, crem, albastru, negru, alb, lila. depinde evident si de vestimentatie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fond de ten, un rimel pentru volum si alungire, si un fard de pleape oranj deschis sau bej.

| Heytu a răspuns:

Putin tus, rimel. putin cu perle iuminatoare si un gloss big grin

| anime_3439 a răspuns:

Mie imi place sa ma rujez cu roz foarte deschis si cu fard verde sau roz.