| anonim_4396 a întrebat:

Cum obisnuiti sa va machiati fetelor?big grin

Răspuns Câştigător
| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:* mai inati imi fac genele cu foarfeca de intors gene dupa ma dau cu rimel si cu un gloss de buze roz inchis big grin:X

13 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Fond de ten, gloss, si rimel si creion de ochii(asta in mod normal)la petreceri mai adaug si fard de ploape si un loc de gloss ruj

| ºPishcotº a răspuns:

Eu ceva in genul asta ma fac:

http://3.bp.blogspot.com/......at+eye.jpg

http://static.becomegorgeous.com/gallery/pictures/makeup_style_cat_eyes.jpg

http://www.eyeshadowlipstick.com/......t-hair.jpg

Asat in privinta ochilor.Imi aplci si fond de ten, dar foarte rar, mascara, blush i gloss:)

Ceao!:*

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Eu ma machiez cu mascara si gloss. love struck
Decent si naturalhee hee
Mersii pentru raspunsuri.:*

| Fillaide a răspuns:

Eu nu prea obisnuiesc sa ma machiez, dar cand e nevoie folosesc rimel si gloss. Uneori utilizez si fond de ten, dar asta se intampla foarte rar.Nu imi place sa ies in evidenta in ceea ce priveste machiajul.

| BiaSiAtat a răspuns:

|Decent...cu putin roz cateodata foarte, foarte colorat.De ex. nu ma machiez cu nergrudecatcu tus negru.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Eu ma dau cu creion si cu putin rimel.uh?

| Hallie a răspuns:

Fond te ten, putin mascara, blush si eventual un glos transparent.

| alexandra_6780 a răspuns:

Daca ai spus "obisnuiti" inseamna ca in timpul liber nu la evenimente sau chestii de genu' big grin

Pai...un corector pentru cosuri si o pudra culoarea tenului (asta e baza machiajului) apoi un rimel pentru volum si alungire, un creion negru drematograf prin interior si un liciu discret big grin

Cam asa tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place stilul mai natural.De obicei,ma machiez cu fond de ten, rimel pentru ca imi place sa-mi fac genele extrem de lungi, gloss si uneori putin tus negru.La petreceri imi place sa ma machiez cu foarte mult negru sa ies in evidentza:d

| looolliika a răspuns:

Incerc sa fiu mai naturala : niste fond de ten mascare si creion de ochi ( nu in exces acolo putin sa-mi scoata ochii in evidenta happy )

| Katty009 a răspuns:

Doar cu mascara si gloss. (exceptie la petreceri cand pun si fard de ploape si obraji).happy

| Denniissa a răspuns:

Pai de obicei ma fac cu tus negru, rimel, glos, fond te ten, pudra, si mai folosesc si creion pentru accentuarea pleoapei de jos.Sau cateodata nu ma fac cu tus ci cu creion colorat, in special cu turcoaz sau nuantsele de albastru inchis.Cand merg la ocazii mai speciale ma machiez destul de exagerat rolling on the floor. Mult fard.care sa fie in doua culori ex: gri-negru, roz-mov, galben-verde, etc. Mereu imi petrec foarte mult timp in fata oglinzii cand ma machiez. :*:*