| Ирина19 a întrebat:

Folosesc de ceva timp un demachiant natural din ierburi.La inceput era ok chiar daca nu-mi stergea destul rimelul de pe ochi.De cam 2 zile dupa ce ma demachiez ma ustura ochii, ma dor si imi lacrimeaza.Asta ii primul demachiant care il folosesc, inainte imi stergeam machiajul doar cu servetele umede.

Cum credeti, care ar fi cauza?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Probabil ochii tai nu suporta demachiantul respectivthinking chiar daca e din ierburi, eu iti recomand laptele demachiant cu ulei de catina e foarte bun si are si ceva ierburi, il gaesti in supermarket

| magda_2539 a răspuns:

De cat timp il folosesti? ar putea fi si din cauza ca i-a scazut termenul. sau poate contine ceva care iti sensibilizeaza ochii.ar fi indicat sa nu il mai folosesti, ca sa nu-ti agraveze situatia. eu folosesc un lapte detergent de la nivea si e foarte bun... happy