| symyyy a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cat de mult tine parul indreptat placa respect de la rowenta.

Răspuns Câştigător
| toxic112 a răspuns:

Cat de mult tine parul indreptat difera de la un tip de par la altul...crede'ma ca eu am putin natutral in par si ma tine pana cand ma spal(ma spal pe cap o data la 3 zile) sta intins doar ca varfurile mi se intorc putin.deci depinde

2 răspunsuri:
| anuk a răspuns:

Cam doua zile dar daca e umed afara te tine mai putin (mie asa mi se intampla si am parul ondulat)

| GuUumitza a răspuns:

Depinde de par. Daca ai parul doar usor ondulat te tine pana te speli pe cap. Daca il ai foarte cret trebuie sa folosesti o placa ce poate ajunge la o temperatura mare. Dar din cate am observat, parul poate sa fie oricum, varfurile oricum nu se indreapta complet laughing. Dar sa nu te intinzi prea des ca parul se arde, in special varfurile, si incepe sa cada. O prietena foloseste placa aproape zilnic si parul parca ii sta lipit de cap si arata foarte nesanatos. Deci depinde cat de buna este placa si de volumul parului tau happy