| Andre202 a întrebat:

Fondul de ten afecteaza tenul, chiar daca seara se face demachierea?

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Dacă demachierea se realizează corect, fondul de ten nu ar trebui să afecteze tenul. Acum este important să folosești și un demachiant de calitate, potrivit tipului de fond de ten ales. Spre exemplu, demachiantul sub formă de lapte nu este la fel de eficient ca cel lichid. În același timp, îți recomand să alegi un demachiant waterproof, pentru o curățare mai eficientă.

| raisa1993maria a răspuns:

Da, in termen lung o sa se vada ca naiba. Imposibil sa nu afecteze in viitor daca te dai cu fond de ten zilnic. macar demachiaza-te corect, cu discuri demachiante si crema speciala ( Garnier e cea mai buna in opinia mea ).

| Andree33 a răspuns:

Nu, eu folosesc fond de ten de aproape 2 ani, iar seara ma demachez cu servetele umede pentru ca pielea mea e alergica la porcariile din demachiante.iar in zilele cand stai in casa poti sa te dai cu creme hidratantewinking