| Olga12 a întrebat:

Forma feței depinde de maxilar?
Se schimbă forma feței când slăbești?
Poți să îți schimbi forma feței cu ajutorul masajului facial?

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

1. Nu, dar totusi maxilarul ii da o forma in partea de jos.
2. Iti slabeste fata, adica se va duce toata grasimea si va ramane limpede, deci poti considera ca da.
3. Nu. E o aberatie.

| Olga12 explică (pentru AlexSalling):

Mersi ❤

| AlexSalling a răspuns (pentru Olga12):

Cu placere!

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Daca ai gusa, masajul limfatic facial ar putea reduce gusa si deci modifica forma fetei

cand slabesti (si asta destul de mult), in afara de gusa mai sus mentionata ti se pot "suge" obrajii la nivelul gurii si deci pometii obrajilor (care sunt os) sa devina "reliefati" (am vazut la celebritati care au slabit serios, aveau fata... "osoasa")

evident ca forma fetei depinde de maxilar, chiar daca e in partea de jos, insa face diferenta la intreaga expresie a fetei, de exemplu unul cu gura cascata are maxilarul in jos, deci arata ca o oaie din cauza maxilarului big grin

| Olga12 explică (pentru ziftode):

Mersi. Nu am guşă, dar oricum e folositoare informația?