| stefanyparis a întrebat:

Fulgii de porumb ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Pr0t0type a răspuns:

Nu.Fulgii nu ingrasa. Eu fac combinatia asta: iaurt cu fulgi de porumb, lapte cu fulgi de porumb Mie imi plac aceeia. FORTZA :X Eu ii mananc Imi plac De ingrasat nu ingrasa. Fulgii de porumb, ca si restul cerealelor sunt recomandati si sanatosi! Cu iaurt sunt o gustare gustoasa si sanatoasa.De obicei se servesc dimineata, iti ofera energie.Dar poti manca si la pranz sau la cina, bineinteles.Este bine sa mananci o zi fulgi de porumb cu iaurt,alta zi "Musli". indiferent ca sunt cu fructe uscate sau ciocolata, pentru ca nu este o cantitate mare, deci este buna si sanatoasa. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Nu. dar sunt mult mai sanatosi decat cerealele cu ciocolata sau alte tampenii. Sunt buni mai ales daca-i mananci dimineata intr-un bol cu lapte :P uite un link care iti arata cate calorii si chestii din astea au fulgii de porumb : http://calorii.oneden.com/Calorii-Fulgi-de-porumb.html

| VladimirPutin a răspuns:

Tot ce bagi pe gură îngrașă inclusiv aerul combinat cu mâncare sau din băuturi carbogazoase

| EuDarii a răspuns:

Doamne.Ai innebunit? Nu.Normal

| DumiAlex98 a răspuns:

Binenteles ca nu!

| mihaela2808 a răspuns:

Normal ca nu ingrasa.Pai fulgii de porumb sunt pentru a slabi,ii poti manca cu lapte, iaurt, goi cum vrei sunt foarte buni pentru o cura. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Laurretta a răspuns:

Nu, nu ingrasa! Ai putea sa-i mananc cu lapte sau cu iarut pentru o portie mult mai mare de energie.

| Krosa a răspuns:

Da ca sunt cu ulei si uleiul ungrasa

| Nyo_Nicola_1990 a răspuns:

Da, dar nu tare. Ca si mamaliga...Deci nu prea