| anonim_4396 a întrebat:

Fulgii de porumb ingrasa? big grin vreau raspunsuri cat mai sigure.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

In exces ingrasa. prea multi carbohidrati
daca vrei sa nu te ingrasi nu combina multe mancaruri (nitica ciocolata cu ceva chipsuri cu niste inghetata cu un sandvis. sau o shaorma laughing ) sau nu manca in exces. ce-i mult strica.
ps mananca cat sa te saturi nu cat sa te simti plina

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Fulgii de porumb intra in categoria cerealelor integrale si ii poti consuma linistita la micul dejun. Daca nu faci excese, fulgii nu vor aduce decat beneficii organismului tau. Daca esti interesata si de alte sfaturi legate de alimentatia corecta, acceseaza linkul: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire. Spor in toate sa ai.

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Atunci poti sa stai linistita ca n-ai as te ingrasi
hai te scot la o punga de fulgi de porumb?laughing

| Tp42 a răspuns:

Eu nu mananc nici 2 mese pe zi intregi, dar mananc fulgi de porumb destul de mult. thinking de aia intrebam. happy eu in general mananc foarte putin, de aia intrebam. big grin

| Tp42 a răspuns:

Sigur :*

| florinflorin14 a răspuns:

Nu cred ca ingrasa dar oricum n-au ei atata grasime ca sa te ingrasi

| StopCardiak a răspuns:

Nuuuuuu! nu te teme.