| spaikizz a întrebat:

[FUNDA]Buna! Deci o sa-mi cumpar niste unghii false pentru ca in momentul de fata al mele nu arata prea bine pentru ca am spalat cu un detergent tare si s-au rupt urat si a trebuit sa le tai si sa le pilesc o gramada si trebuie sa creasca ca sa le aranjez. Vreau sa stiu daca se curata lipiciul, cat tin, cum sa fac sa tina mai mult etc. Tot ce stiti despre.

Răspuns Câştigător
| VariantaVerde a răspuns:

Eu zic ca sa le lasi asa cum sunt ele deoarece daca iti vei pune unghii false... unghiile tare naturale nu mai pot"respira" si se vor regenera mai greu.foarte greu... cel mai bine e sa le lasi asa cum sunt ele ca isi vor reveni foarte repedehappy

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca le pui la un salon de manichiura te tin doua luni cel putin, daca iei din alea cumparate te tine o zi. Te tine mai mult daca stai cu mainile in sus si nu faci nimic! Poate observi si diferenta de pret care nu este de neglijat! Bafta!

| larousee a răspuns:

Eu zic sa nu iti pui. ieftinelile astea nu tin, maxim 3 zile. iar unghiile false de la salon iti strica unghiile mai tare. in 2 saptamani iti vor creste frumoase daca le-ai pilit cu forma. da-le cu un lac incolor, cu un intarotor de unghii.

| spaikizz explică:

Am avut doua raspunsuri bune, dar i-am dat fundita lui VariantaVerde pentru ca a raspuns primul. Tie iti dau vot, alegzandra1.

| CelMaiBlogger a răspuns:

Buna.Stiu de la o prietena, ca sa tina cat mai mult lipite, te feresti de apa calda, pentru ca atunci se inmoaie lipiciul si se dezlipesc.De curatat se curata lipiciul cu apa calda.

| Pflete a răspuns:

Paaai depinde intai de calitatea lipiciului special, intreaba vanzatorul despre calitatea produselor, si o sa tina cu ata mai mult cu atat cat nu speli la mana, sa ai grija cand ridici ceva cu o grutate ceva mai mare etc... lipiciul nu prea stiu cu ce se curata. tot ce vrei sa stii o sa afli de la vanzatorwinking