| FrancescaDEN a întrebat:

Vreau sa stiu parea voastra! Daca doresc sa imi pun unghii false dar din plastic si nu vreau sa utilizez lipiciul lor si sa folosesc unul gen super glue dar mai prost credeti ca unghiile mele vor fi foarte afectate? (vreau sa le tin 2 saptamani aproximativ!) Ce sfaturi imi puteti da? Credeti ca adac folosesc super glue or sa fie rezistente adica o sa ma tina?

7 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Da pentru ca e toxic

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu iti pune deloc.
Nici nu e sanatos.
STRANGE APPAREL: Fake Nails - Claire Andoun Atongo
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| LolaLollita a răspuns:

Un superglue de proasta calitate nu va tine unghiile decat o scurta perioada. Daca vrei sa te tina 2 saptamani, e bun Picatura. Dar nu ti-o recomand. Ti se vor exfolia unghiile si vor avea un aspect inestetic dupa.

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Buna! Si eu sunt innebunita dupa unghii false.
Am incercat cu Super Glue mai de proasta calitate, au stat cam 4-5 zile, dupa care au inceput sa se dezlipeasca mai de jos, dupa care s-au dezlipit de tot.
Da, unghiile sunt afectate, pentru ca Super Glue-ul e toxic.
Vei avea un fel de coaja pe unghie greu de indepartat.
Nu te sfatuiesc sa ti le pui cu Super Glue.
P.S. Nu se vor dezlipi toate odata si te vei chinui tu!
Succes si o zi placuta!

| FrancescaDEN explică (pentru OaNaArEcOnTpEtPu):

Multumesc OaNaArEcOnTpEtPu! Eu doream sa stiu daca unghiile in sine patesc ceva gen:sa se exfolieze sau chesti de genul!

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Da iti va afecta unghiile..insa iti poti pune unghii cu gel care rezista si mai mult si nu fac chiar ata de rau unghiilor

| oanagh a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asa ceva. iti poate afecta unghiile destul de rau. poti sa incerci sa iti ingrijesti unghiile tale naturale, sa le tii putin in ulei de masline si ricin..si iti vor creste. nu risca sa iti strici unghia ta naturala happy