| FunkySmile a întrebat:

[FUNDA]Hi. Am parul cret si e groaznic :(( il urasc. bleah. Asa ca de prin decembrie il chinui cu placa, nu in fiecare zi dar o data la 3-4 zile da :(. Nu ca s-ar mentine drept dar se onduleaza frumos :x. Parul meu nu are nici o forma. Chiar nici o forma e tuns drept. Asa ca imi mi fac eu un asa zis breton, il duc intr-o parte si il prind cu o clama dar asta cand e drept ca daca ar fi cret ca dupa baie ar fi groaznic :)). In fine. si ma gandesc la o schimbare si la aceea de a ma tunde, nu prea stiu daca sa imi fac si breton :(. Imi este frica sa nu arate groaznic iar dupa ce o sa ma tund si o sa imi arad parul de tot cu placa si o sa il las cret maturoi ca de la mama natura o sa stea groaznic :(. Eu vreau sa ma tund asa:

http://www.codrosu.ro/......ori_emo_8/

Dar am fata gen asa :P :D :

http://www.frumusetefemei.ro/......0x225.jpg.

Din pacate poza de la avatarul meu inca nu s-a incarcat si nu imi apare poza :(. As vrea sa va arat o poza cu mine dar nu am cum :((:((.

Deci oare o sa ma tund, nu vreau ca atunci cand o sa il las cret sa stea groaznic :((. Vreau o schimbare dar mi-e frica sa nu arat pe urma groaznic :((:((. Sau recomandati-mi voi alta tunoare. Chiar vreau o schimbare :P;;).
Peace :-*

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

O fata cu parul cret nu trebuie sa isi faca breton pentru ca un breton cret nu arata bine niciodata. Va trebui intotdeauna sa il ai foarte, foarte intins si il vei arde. Mai bine fa-ti niste scari de pe la urechi in jos si de fiecare data dupa spalare poti pune putina spuma iar buclele vor arata minuuunat!

| AlexandraCroft a răspuns:

Fetele cu parul drept vor sa aiba parul cret si vice versa. Draga mea parul tau e frumos oricum:*.De expl poti folosii produse speciale cumparate de la salon pentru protectia termina, si astfel poti continua sa te faci cu placa cat iti doresti fara sa iti atace parul.Breton ti-as sugera sa iti faci doar daca ti`l indreptzi.cu par cret si breton nu ar pica bine! Tunsoarea in scari este foarte dragutahappy.De expemplu decat sa ti`l indrepti zii de zii ti-as sugera sa iti ondulezi parul cu placa de intins parul! grozava idee in acelasi timp ti`l si indreapta si ti`l si induleaza, o sa stea foarte bine.Iar de cum sa iti ondulezi parul cu placa de indreptat, poti gasi pe youtube sute de tutoriale doar scrie "How eu curl my hair with ironflat".Asa cunosc eu o fata creata care si`l onduleaza si ii sta minunat.Bafta si multa sanatatehappy":*

| Deutssa_4531 a răspuns:

Eu am parul drep si lung dar un pic natural(ondulat, cret) jos.Dar mi-ar placea sa-l am cret ca dupa baie.Credema ti-ar place parul meu.Orcum sa revenim:
Nu il mai da cu placa pentru. ca se va rupe. Dupa ce te speli pe cam te dai cum balsam(mai bine cu acel spray de la ``Schauma``eu ma dau si merge). Dupa ce te dai te pieptani bine de tot.si iti dai cu putin fixativ si gata.
Pss:Ar trebuie. sa faci asta dis de dimineata!

| Andaiulia a răspuns:

Parul cret este foarte la moda... pune ti o diadema draguta cu funda intr o parte si o sa arati bine:X

| pixieroxx a răspuns:

Buna.imi place tunsoarea pe care ti-ai ales-o, eu cred ca e foarte draguta. si eu am probleme cu parul meu cret:@:@:@ dar nu strica daca il faci cu placa o data la 3-4 zile, poti folosi si anumite produse pentru ca parul sa nu sufere prea mult dupa arderea cu placawinking. ti-am vazut poza de la avatar, si cred ca iti va sta bine cu breton pe o parte si cu tunsoarea pe care ai ales-o...mult succes si sunt sigura ca vei arata super dupa schimbare:X:X:X