| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a întrebat:

Funda! La inaltimea de 1.71 poti sa fii numit inalt?

Răspuns Câştigător
| Popa482 a răspuns:

Salut! Depinde, dacă ești femeie și ai la 1, 71 ești destul de înaltă în comparație cu altele, în schimb dacă ești bărbat, ești mediu, nici înalt, nici scund.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de sex si varsta. Daca esti matur aceasta inaltime este aproape de medie.

| morfeo a răspuns:

Nu. Inalta este o persoana de 1.80+.
1.70 este inaltime medie, si sub 1.70 este scund

| RAY a răspuns:

Ca baiat media, ca fata esti inalta, dar depinde si de tara in Olanda esti scund in Zambia inalt
https://en.wikipedia.org/wiki/Average_human_height_by_country

| Sn4k3 a răspuns:

Fata de aia de 1, 50-1, 60, da.

| Anonima163333 a răspuns:

Depinde de varsta ta si de sexul tau. Daca esti fata si ai 13-14 ani, DA, esti inalta. Daca esti un baiat de 18 ani, sa spunem, esti mediu spre scund.In concluzie, o femeie inalta este 1, 70 plus, iar un barbat inalt este 1, 80 plus.