| Gabriello02 a întrebat:

Care este inaltimea normala pentru un baiat de 16 ani inpliniti de curand? Eu am 1.71-1.72, sunt inalt mediu sau scund? Mentionez ca nu sunt sportiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca esti ok, deci mediu.
O seara placuta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce fel de problemă ai?
Ai mai postat această întrebare, numai că aici completezi că nu ești sportiv.
Nu ești scund, ești mediu ca băiat. Înalt vorbim după 1.80.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Ai o dezvoltare staturala indici medii.Nu stiu ce greutate ai?

| Gabriello02 explică (pentru Raniia):

Am 68-70kg.

| Raniia a răspuns (pentru Gabriello02):

Ai o dezvoltare armonica staturo ponderala indici medii.Esti f bine dezvoltat!

| XatomisX a răspuns:

Esti scund si eu sunt la fel la 18 ani

| XxcorixX a răspuns:

Ca baiat pentru varsta ta, esti mediu, spre scund.Dar nu te ingrijora, baietii cresc si pana la 25 de ani. Daca vrei sa fi mai inalt, te sfatuiesc sa te apuci de baschet sau de handbal.