| Acadian a întrebat:

in 2 luni fac 16 ani si am 1.71 inaltime. imi este frica ca nu o sa ma mai inalt, parintii mei au in jur de 1.75-1.77
Fac sala de 8 luni cu pauze intre, in aceasta vara am luat pauza 2 luni si de la 1.70 am ajuns la 1.71 happy ce sanse as avea sa ajung la 1.80?
P.S unchiul meu are inaltimea de 1.85 iar bunicii mei au 1.70...

4 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune sigur daca te vei mai inalta sau nu! Dar eu zic ca mai ai timp destul sa cresti, pana la 18 ani ti se tot schimba corpul! Deci nu iti face griji, oricum nu poti influenta acest lucru in nici un fel!

| Iamnotme a răspuns:

Se poate sa nu te mai inalti, dar e de ajuns si 1.71...
Depinde, pana la 18 ani mai ai timp sa te inalti happy Nu se stie

| Acadian explică (pentru Iamnotme):

Nu ma intelege gresti dar vreau neaparat sa fac 1.80 as dori sa devin model fitness happy

| Fata026 a răspuns:

Ai putea sa mostenesti din familie inaltimea. S-ar putea sa nu te mai inalti dar desigur s-ar putea sa te mai inalti putin. Daca ai te-ai inaltat prea mult pe langa altii de varsta ta desigur probabil ca nu te vei mai inalta! Dar asta depinde de fiecare si fiecare dintre noi este diferit. Sper ca ti-am fost de ajutor!