| RappingKrys98 a întrebat:

Ce pot face sa ma inalt? Am 1.71 la 13 ani si inot in fiecare zi.As vrea sa fac niste exercitii care sa ma aduca pe la inaltimea de 1.75-1.78 vara asta.Multumeschappy!

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Vei creste pana la 21 de ani.Ai rabdare.

| sergiu2525 a răspuns:

Eu am 1.73 la 17 si sunt destul de ingrijorat.sa nu cumperi carti de la doctori care zic ca poti sa te inalti ca nu sunt bune, am incercat.Cu inotul te ajuta daca faci performanta la bazin, nu ocazional in Marea Neagra. Spalier am si eu in camera, am chiar si bara de tractiuni, dar ca sa `atarni` de ea e destul de greu, nu reusesti mult timp.Basket eu n-am incercat, deci sper ca vei incerca tu, pentru ca nu ma pasioneaza deloc.Succes!

| hanzelik a răspuns:

Heyyy dar ai doar 13 ani, esti destul de inalt, ce vrei sa ai 3 metri?

| costin95 a răspuns:

La 13 ani ai o inaltime numai bunahappy ai rabdare caci baieti cresc pana la 21 anihappy

| sellyz a răspuns:

Apuca-te de bascket

| catalinaicg a răspuns:

Baschet sau handbal happy

| Andreicik a răspuns:

Trebuie sa te tii la bara fixa vreo 2 ore pe zi happy (nu e numai decit deodata cele 2 ore) continuie asa inca vreo 2-3 luni...

| DieHexe a răspuns:

Sunt bune exercitiile la spalier :d oricum nu poti influenta foarte mult cresterea :d

| BLADEMATE99 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1, 75-1, 76, dar am facut basket 3 anihappy

| xFarmer a răspuns:

Salut,iti dau un sfat in timpul liber incearca sa iti iei o minge de baschet, du-te intr'un parc si arunca la cos, sari incearca sa atingi inelu, si iti garantez ca o sa te faci o girafa! happy
Multa bafta, o sa ai nevoie!