| Villy0po a întrebat:

FUNDA si VOT! am cel mai groaznic par! mi'se unge foarte repede e aspru...si aici vreau ma opresc putin. ce sa fac ca sa am parul mai fin? il am foarte aspru si tepos...il urasc. ei deci? ceva creme, masti, metode naturiste? am auzit ca e bun gazul pentru par, e adevarat?

8 răspunsuri:
| MariaMonica a răspuns:

Nu doamne fereste. Nu iti da cu niciun gaz laughing! Si eu aveam parul gras :-l si aspru la varfuri big grin Folosesc de ceva timp masca de par Carota de la firma Kallos: Carota este indicat pentru par gras, prevenind spalarea frecventa.Este un produs regenerant pentru par pe baza de ulei de in si morcovi, bogat in substante nutritive: vitamine, acizi organici si saruri minerale.

Lasa parul foarte moale love struck de la prima aplicare. O aplici dupa clatirea parului(Sterge-ti parul putin dupa clatire ca sa nu ti se scurga apa din el) si stai maxim jumatate de ora cu masca pe cap dupa care clatesti ( se da usor dupa par )

E extraordinara masca asta big hug Daca iti cumperi sa imi zici daca ti-a placut
P.S. Sa nu iti dai cu vreun ulei pe par ca o sa il ai mai gras decat acum :*

| Phantasmagoria a răspuns:

1. Masca cu ulei de ricin

Se recomanda amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana.

2. Masca regeneranta si revitalizanta

Aveti nevoie de o jumatate de ceasca de suc de morcovi, un galbenus de ou, 2 linguri de ulei de masline, o capsula de vitamina E, 10 picaturi de vitamina A uleioasa si zeama de la o jumatate de lamaie. Toate acestea se amesteca intr-un recipient iar modul de folosire este similar celui de la masca numarul 1.

3. Masca regeneranta si tonifianta

Este o masca complexa ce amesteca practic primele doua masti, insa nu se recomanda a fi folosita decat dupa un tratament deja aplicat parului, spre exemplu dupa trei saptamani de folosire a uneia din mastile de mai sus. Aceasta masca se compune din amestecul urmatoarelor elemente: 10 picaturi de vitamina A, 2 capsule de vitamina E, un galbenus de ou, doua linguri de miere, doua linguri de iaurt sau lapte gras, zeama de la o jumatate de lamaie, 5 picaturi de ulei de ricin, tinctura de urzica 2 lingurite, propolis si o jumatate de banana pisata. Masca se lasa sa actioneze timp de jumatate de ora dupa ce in prealabil ati masat scalpul la plicarea ei timp de 5 minute. Aceasta masca se poate folosi o data pe saptamana.(articol Garbo.ro)

| Nicoleta_1732 a răspuns:

Gazullaughing pentru par mai moale ingrijire trebuie
eu zis sa incerci si ulei de ricin daca se unge poate stai tu tot timpul cu mana in par sau esti cu placa. eu zic sa iti iei ulei de ricin de la farmacie si sa te dai pe par si stai cateva ore apoi te speli bine la fel poti face si cu uleiul de maslinehappy

| yanis a răspuns:

Daca iti faci codite des se toaca parul de la elastic,fa-ti un amestec de galbenus de ou, miere, ulei de masline si putina lamaie te dai pe par cu 15 min(max)inainte sa intri in baie si te speli normal apoi(de preferat cu sampon de la avon-nu se unge repede parul, si rezista cam 4 zile), dar de la amestec iti straluceste parul, se si regenereaza si ii da volum
sper sa mearga la parul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de la kalos parca era ceva pe baza de gaz, vezi in magazin.
Dar eu iti recomand mastile [ una pe saptamana ca sa nu il ingrasi ] dar cele naturale. Balsamu nu e cea mai fericita idee dar cel de la Dove full control e bun.

| paulthegame a răspuns:

Dal cu sperma de barbat contine multe vitamine pentru par, nu glumesc!

| waxy a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti samponul si balsamul potrivit parului tau! de asemenea o data pe saptamana poti folosi o masca cu ulei de masline si galbenus de ou care o lasi pe par aprox jumate de ora sau daca vrei chiar si o ora! apoi clatesti bine si aplici sampon si balsam sper sa te ajute:*

| Spunepa a răspuns:

Parul facut cu placa e mult mai fin. Exista sampoane de la Garnier pentru diferite tipuri de par, crede-ma sunt foarte bune! Iar sugestia cu placa intr-adevar te va ajuta, dar sa nu te faci in exces.