| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

am probleme cu Parul Facial. sunt Tanar, am 20 de Ani si imi creste prea repede, cel putin intr-o Saptamana imi cresc toate firele de pe fata inapoi prea repede. cum sa fac sa NU mai creasca Parul Facial vreodata? stiu ca poate suna cam stupid, dar nu mai vreau sa dau Bani pe Creme de Ras si Aftershave tot timpul, si nici pe Lame de Ras si Aparate de Ras. ce metode posibile exista sa nu mai creasca Parul Facial? intreb asta pentru ca tot am auzit mereu de solutii pentru cresterea Parului, deci poate ca asta inseamna ca pot exista metode de a scapa de Par nedorit ca al meu. nu mai pot sa sufar sa ma rad in fiecare Saptamana si urasc atat de mult Barba asta care incepe sa creasca doar ca inainte sa o rad. nu mai suport Parul meu Facial. vreau ceva sa scap de Parul asta excesiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai ce sa faci, pur si simplu barbiereste-te o data la doua zile

Bula
| Bula a răspuns:

Daca gasesti vreo metoda de a scapa definitiv de firele de barba, atunci vei fi unul dintre cei mai bogati oameni de pe pemant, daca nu chiar cel mai bogat!

Nu numai aproape toti barbatii se rad zilnic, ci si multor femei le da batai de cap barbierea sau epilarea, dar parul creste in continuare... chiar si dupa ce murim.

| metehne a răspuns:

Salut.
Mergi la un salon pentru epilare definitivă.
Pa, pa

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ti se intampla este foarte normal, esti barbat de 20 de ani si ar trebui sa fii in stare sa te barbieresti in fiecare zi, sau maxim la 2 zile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Tânăr, încântat. Ce faci?

| pinkpityc a răspuns:

Dacă nu îți permiți o epilare definitiva la salon momentan, poți încerca cu ceara, asa parul va fi scos din rădăcină și va creste mai greu.

| Adrian277 a răspuns:

Mergi la un endocrinolog, care probabil iti va da sa iti faci analize de sange sa vada cum stai cu testosteronul. Daca stai bine (si eu cred ca-i normal) atunci e doar in capul tau probleme si ar trebui sa gasesti altceva. Eu spre excemplu folosesc un trimmer care smulge firele. Asa nu trebuie sa ma fac o data la 2-3 zile.