| neverlikeme a întrebat:

FUNDITA! vreau cateva retete pentru tenul gras. pe care leati incercat si au dat rezultate bune

3 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Personal folosesc o masca din miere de albine si putin suc de lamaie. Mierea hidrateaza tenul iar lamaia e buna pentru tenul gras, pentru cosuri, cicatrici, puncte negre - intr-un cuvant curata tenul de impuritati.

| crazypretty a răspuns:

Eu folosesc argila aslavital pudra amestecata cu suc de rosiii elimina excesul de sebum fb

| Cipsuri a răspuns:

Foloseste apa cu bicarbonat de sodiu, apoi da-te cu o crema de zi, dupa clatire. Poti folosi si argila cu citrice ( rosii, portocale, lamai).