| Marck94 a întrebat:

Am probleme cu tenul, tenul meu e cam uscat, nu stiu de ce, nu e piele stralucita, beau apa pe zi maxim 1, 5 l, nu mananc prostii, imi spuneti ce o sa imi recomandati pentru tenul meu? Tenul meu e gras, vreau ceva natural care sa dea rezultate bune. Ce folositi pentru ten uscat? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cantitatea de apa bauta zilnic trebuie sa fie cam 2litrii din care MINIM 1.5l.
daca bei cafea sau alcool, ambele deshidrateaza, trebuie sa supliemntezi cu apa.
De exemplu, daca bei 2 cafele de cate 200ml...trebuie la catitatea de apa bauta zilnic sa mai adaugi inca 400ml.

Deci, tenul au este gras sau este uscat?
Ca sunt 2 contradictii aici, fiind gras, nu poate fii uscat.
Cand spui ca-i gras, cand ca este uscat. Deci, cum este?

| Aannoonniimmm a răspuns:

"Tenul meu e gras. Ce pot folosi pentru ten uscat?" E putin cam paradoxal. Ori e gras ori e uscat?