| NoBigName a întrebat:

Heyy TPU! Spuneti si mie o solutie eficenta pentru cosuri. Am tenul gras si pana acum solutiile care le-am folosit nu dadeau rezultate.
As dori unele care le-ati incercat si au mers, sau cel putin confirmarea ca sunt bune.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi acţiona împotriva coşurilor şi pe timpul nopţii, dacă, după demachierea de seară, aplici puţină miere de albine şi masezi atent uşor zonele afectate. Pentru rezultate maxime, lasă mierea să acţioneze până dimineaţă.
În fiecare zi, înainte de culcare, tamponează zonele afectate de acnee cu puţin suc de mentă şi lasă-l să acţioneze peste noapte. Vei scăpa de coşuri în doar câteva zile!
Ambele metode sunt foarte bune!
Te pup!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe un tonic și o mască pe bază de acid salicil.
Pa, pa.

| MonsterPassion a răspuns:

Iti recomand ceva natural:
-Dimineata spala'te pe fata cu cafea( am incercat si e foarte buna pentru tenul gras si puncte negre)
-Incearca sa faci o baie de abur cu ceai de musetel (intr'o cratita unde ai ceaiul de musetel iti pui un prosop pe cap si stai un sfert de ora deasupra cratitei cu fata) - cosurile vor iesi mai repede si mai usor

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Iti faci testul aici:
http://www.beautycycle.ro/recommender?mode=launch
Ti se recomanda o gama de produse, pe care le utilizezi zilnic in 3 pasi simpli(demachiere, tonifiere, hidratare). Produsele au un raport calitate pret excelent.
Eu le folosesc de mult timp cu rezultate foarte bune.
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe Skype: silviu_office sau imi poti lasa mail

| Smiling a răspuns:

Hm.Te sfatuiesc sa incerci crema Pure Skin.e ft buna.Ti-o recomand

| tutuzify a răspuns:

Masca de argila. La mine a functionathappy.

| chimy a răspuns:

1.te speli cu apa calduta si sapun dup te stergi pe un prosop moale si pui spirt pe vata pentru a dezinfecta tenul apoi aplici o crema de preferat nivea
2.o masca din albus de ou, separ albusul apoi il amesteci pana devine un fel de crema apoi aplici un strat subtire pe fata lasi sa actioneze 15-20 min apoi te speli si dupa ce te-ai sters cu un prosop moale aplica o crema