| bernaaaaa a întrebat:

FunditaA... ajutati-ma si pe mine va rog, am parul ca o carpa... ce ar trebui sa fac ca sa fie moale asemenea catifelei? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... In primul rand ai grija la alimentatie. Trebuie sa manaci sanatos(alimente bogate in vitamine, proteine. legume, fructe, lactate, bea multa apa).
Foloseste balsam dupa fiecare spalare.
O data pe saptamana aplica o masca-gasesti in magazine. sau masti naturale(de ex ulei de masline-hidrateaza foarte bine).

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Hey! Nu mai fi asa drastica in privinta parului tau, invata sa te iubesti - cu bune si cu rele. In plus, rezolvarea problemei tale este una foarte simpla si la indemana: aplica pe parul umed, o data pe saptamana, o masca alcatuita din galbenus, ulei de masline, Tonic Capilar (un ser pe care il gasesti in magazinele naturiste) si apa calduta cat cuprinde. Rezultatele sunt imediate si cu siguranta te vor multumi. Ai grija de tine.

| alexandra_8659 a răspuns:

Foloseste produse de la Sunsilk! Chiar functioneaza! Sau arunca o privire aici: http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=21&t=2553

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc mai mult balsam de par pentru efectul de catifea.De preferabil balsamul sa fie de la elseve nutri gloss dar exista si tratamente de par...la avon sunt destul de multe

| DyanaLove a răspuns:

Eu iti recomand sa te speli cu samponul Clear, este foarte bun! Mie imi face parul foarte moale...big grinsper ca te-am putut ajuta, u poti sa ma ajuti pe mine?