| D0A1V2i3d7 a întrebat:

Haii! Ce stiti:afecteaza cumva apa cresterea parului, adica cu cat te speli mai mult cu atat iti creste parul mai repede?

3 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Nu numai ca parul creste incet dar o sa inceapa sa si cada daca te speli prea des pe cap.Parul tau nu e o planta, cu cat il uzi mai mult cu atat creste mai repede.Parul tau are nevoie de sebum ca sa creasca.

| drogh a răspuns:

Nu. Exista masti pentru par care ajuta parul sa se hidrateze si sa-i mareasca volumul de crestere, cel cu ulei de ricin sau oul simplu(in caz de este gras).
Si da, apa afecteaza parul daca e spalat prea des. Exista riscul sa cada. De 2 ori pe saptamana e suficient.

| ElizaaaX a răspuns:

Nu ar3e nici o treba...eu m-am spalat la doua zile pe cap cu clear, nu m-am tuns de vreo doi ani si nu am nici o probleme cu parul, nu fire despicate, nimic. happy