| anonim_4396 a întrebat:

Haine de firma sau haine din piata, hipermarket, magazine accesibile tuturor?
Dar despre magazinele second-hand ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

E un gest de snobism. sa dai o gramada de bani pe o haina. De obicei cei care au bani nu fac atatea figuri si fite precum cei care nu au de pe ce bea apa... Stii proverbul ala? "Capra raioasa cu coada ridicata". cam asa ceva ar fi echivalent in cazul oamenilor "tarie-opinca"
Am si eu in liceu o tipa care e super bogata si nu are fite precum cei care stau cu mamica, taticu, bunica, bunicu' intr-un apartament de 2 camere semidecomandat...
@kenzo007 cand oi fi tu pe banii tai ai sa vezi ca nu ai sa iti mai permiti sa dai 200 lei(un fleac. nu?!) pe o hainuta.

Ce sa-i faci. trebuie sa se mai trezeasca si oamenii la realitate... Dilema este : cand?!

PS. Eu prefer orice fel de haine, indiferent de unde sunt, daca sunt curate, ok. sunt faine.happy

O zi buna!

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Haine normale, nu de la firma foarte mari, eu imi cumpar de la mango, zara si stradivarius nu-mi cumpar levis, D&G sau mai stiu eu ce, am doar o geanta prada originala ca de, am vrut si eu un capriciu. imi cumapr si-o e la outleturi si second nu mi-am cumparat niciodata, nu de alta dar la reducere cred ca-ti ies cam la acelasi pret.

| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea sincer mie imi plac depinde ce gasesti in mag respectiv. daca arata bine obiectul si tu esti multumita e ok nu scrie pe el s h sau de ce trebuie sa sp de unde l ai luat. fiecare se imbraca dupa posibilitatile financiare

| den a răspuns:

Haina de firma pentru unii e o chestie de aspect...nu pot iesi din casa daca pe bluza nu scrie adidas sau puma. Eu daca vad ceva si imi place imi iau...nu conteaza din ce magazin e si cat costa. Acum sa nu exageram...nu as da 10 milioana pe o haina ca are nu stiu ce chestie, sau ca e de o firma anume.

| eeeeeeeeee a răspuns:

La buget redus, cum este al meu, sh este ideal. poti sa iti iei si haine noi la un pret mai micut, dar te tin exact de cat ai dat, asa ca...plus ca si arata ieftin, fac scame, se rup, se descos cand ti-e lumea mai draga.

| kenzo007 a răspuns:

Salut... mie nu imi plac hainele din piata dar uneori gasesti si haine in magazine accesibile tuturor desi prfer mai mult cele de firma. Nu imi place deloc second-handul... mi se pare ceva de prost gust.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca eu am gasit haine foarte bune la second, nu gasesc pe piata ce este adus din Anglia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Kenzo lasa ca si dna doctor de langa mine se imbraca la second, si aia e ditamai director de policlinica si eu contabila, de ce sa dau 2 mil pe o zdreanta care este mult mai buna de multe ori, la second, eu sunt femeie noi avem nevoie de multe accesorii vestimentare si imbracaminte, la barbati este mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scutiti-ma ca imi permit multe