| Criina5 a întrebat:

Heeei TpU. Pentru manichiura in apa ce apa trebuie sa folosesc si lacuri? Funda. :d

Răspuns Câştigător
| georgiana967 a răspuns:

Trebuie să testezi mai multe tipuri de oje, până când găseşti acelea care se comportă aşa cum trebuie în apă.
DAcă nu-ţi iese cu apă de la robinet, foloseşte apă distilată.
Oja trebuie să fie foarte subţire, în niciun caz cremoasă.
Apa trebuie sa fie rece, la temperatura camerei, in niciun caz calda.
Este o manichiura frumoasa dar foarte complicat de facut, trebuie sa ai lacuri noi si de calitate si unde mai pui ca consumi foarte mult din ele.
Daca vrei sa incerci, ca sa nu te murdaresti aplică ulei de cuticule împrejurul unghiei, o crema mai densa sau chiar scoci.succes!

4 răspunsuri:
| SherryXoX a răspuns:

Hei. Trebuie sa folosesti apa simpla, iar lacurile trebuie sa fie mai subtiri ca sa se dizolve in apa mai bine. Pui mai multe nuante de culori, probabil gasesti pe youtube si pui unghia in apa, o tii acolo pana ce aduni tot lacul din apa cu un betisor si apoi scoti ungia afara. Modelul iti ramane pe unghie si sa stii ca modelele in apa raman cel mai mult, sunt foarte rezistente, si eu am icercat, e super! Funda big grin?

| IlincaMaria a răspuns:

Nu. Este nevoie doar de oja. Dar daca vrei sa tina mai mult, poti sa dai dupa ce seusuca pe deasupra cu lac. Sper ca te'am ajutat. kiss

| Iacob_Elena_1967 a răspuns:

As vrea sa stiu si eu ce oja sa folosesc si apa? .........ma poate asuta cineva