| Baby_7403 a întrebat:

Heeey! Acum cam o luna am avut unghii false iar dupa ce le-am dat jos am constatat ca unghiile imi gresc greu rau si sunt foarte subtiri sis e rup repedestraight faceCe as putea sa fac? mersi.

6 răspunsuri:
| cristina a răspuns:

Intaritor
sau ulei incins cat suporti tu la unghiute
dar mie nu mi-a mers cu ulei dar poti incerca
la majoritatea oamenilor functioneaza
oricum eu folosesc un intaritor de unghii de la farmec
e foarte bun sunt multumita de el si nu e nici foarte scump
am incercat o gramada de ntaritoare dar asta de la farmec e cel mai bunwinking
iti garantez
si e in jur de 7 lei unu
cam asa. ti-l recomand cu incredere
pup

| happy_7964 a răspuns:

Incearca sa le dai cu ulei de ricin si poate se vor intari. Poate ai lipsa de calciu sau zinc. Cu o alimentatie sanatoasa se va remedia problema atunci. Ar putea ajuta spanacul, sparanghelul, porumbul, avocado, bananele, semintele de floarea soarelui sau fulgii de ovaz, cred.

| lavynika a răspuns:

Sa nu iti mai pui pentru ca iti exfoliaza unghiile.Foloseste uleiuri, anti-exfoliante si intaritoare de unghii de calitate buna, iar daca nu se remediaza problema du-te la dermatolog.

| anitcolor a răspuns:

Sa te dai cu lac de unghi care contine calciu si cel mai important nu-ti mai pune unghii false si daca chiar vrei du-te la saloane din alea mai scumpe cu mai multe fite ca e mai bine

| powerpuff a răspuns:

Tot ce poti face e sa astepti sa iti creasca unghia pana cand trece de partea subtire. cand ti-ai pus unghii false ti le-a pilit extrem de tare si de aceea ti se rup si sunt foarte subtiri. vei vedea ca dupa ce vei scapa de partea subtire vei avea iar unghii tari.:*

| fluturascolorat a răspuns:

Poti folosi intaritor de unghii d la magazinele de specialitate sau poti folosi un truc natural:seara iti iti imoi unghiile in apa cu ulei de masline.succes