| lollypop14dragutza a întrebat:

Stie cineva niste tratamente pentru unghii si par adica sa creasca mai repede deoarece imi gresc foarte greu ungiile iar parul m-am tuns acum o luna si nu a crescut aproape deloc cesa fac? pentru un rasp bun dau vot

Răspuns Câştigător
| Gabiii a răspuns:

Pentru par ingredientul minune este OUL, in amestec cu ulei de ricin sau brusture. Cu acest amestec se maseaza radacina parului, dupa care se acopera cu o folie de celofan, iar deasupra cu un prosop.
Dupa aproximativ 40 minute parul se spala in mod obisnuit. Aceasta masca ajuta la cresterea parului, dar si la indesirea acestuia.

5 lingurite de praf de copt in sticla de sampon

Sau uleiul de ricin
http://gabytza-rozz.blogspot.com/2011/07/uleiul-de-ricin-intrebuintari.html

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

Nizoral este foarte bun si pentru par si pentru unghii.Ti-l recomand cu caldura.

| ElenaMaria1 a răspuns:

Da-te cu ulei de ricin.se gaseste la farmacie si nu e scump deloc! te poti da cu el pe par si sa il lasi jumate de ora- o ora si apoi sa te speli foarte bine pe par.nu trebuie sa faci asta mereu! o data pe saptamana e de ajuns.la fel te poti da si pe unghii si sa lasi jumate de ora-o ora daca vrei sasi fac efectul bine si apoi sa te speli. este bun si pentru gene, POTI lua o pensula de la un rimel mai vechi, sa o speli bine sa o bagi in sticluta cu ulei de ricin si sa te dai si sa lasi toata noaptea sa-si faca efectul si dimineata clatesti bine. Funda?