| Carla01 a întrebat:

Heei!
Am 15 ani şi mi-au apărut nişte vergeturi si puţina celulită pe posterior.Cum pot să scap de ele? Am citit că apariţia vergeturilor este de la creşterea în greutate, dar eu sunt foarte slabă laughing) am 40 kg si 1, 60,aşa sunt de când mă ştiu şi de mâncat mănânc foarte mult laughing.Pot face ceva să scap de ele,măcar de celulită si de vergeturile roz? sad
P.S.:La mulţi ani, tuturor femeilor şi mămicilor! :*

3 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html Multe legume, foarte putina carne, 2 fructe pe zi, fara mancaruri uleioase, mai deloc zahar(in special sucurile dulci cola etc.). slabesti sigur. daca vei avea apoi ameteli e de la faptul ca nu mananci destule legume. e mai usor sa slabesti acum decat cand vei fi la 25 de ani sa zicem.

| Carla01 explică (pentru OmulDeStiinta1986):

Heei,nu ai înşeles mesajul, eu vreau să scap de vergeturi şi celulită, fiindcă nu mi se pare normal să am la vârsta asta.De slăbit nu cred că mai am nevoie am 4o de kg, vrei să ajung la 30 laughing.Eu în general mănânc foarte multe fructe şi legune, legume mai rar acum iarna, dar fructe mănânc în fiecare zi, chiar foarte multe si legume îmi plac mult salatele de roşii, castraveţi şi ceapă...

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru Carla01):

Sorry. am dat copy paste la mai multe persoane. deci la tine e invers. mananca mai multa carne, prajuturi, cascaval etc. in timp ce mananci lucrurile sanatoase legume etc. cauta si pe google "cum crestem in greutate in mod sanatos"